Latvijā ar Covid-19 saslimuši vēl 898 cilvēki; četri miruši
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Pēdējā diennaktī veikti 8024 Covid-19 testi, reģistrēti 898 jauni saslimšanas gadījumi, bet četri inficētie miruši, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Divi mirušie ir vecuma grupā no 70 līdz 75 gadiem, viena no 80 līdz 85 gadiem un vēl viena no 55 līdz 60 gadiem.

Pozitīvo gadījumu īpatsvars pret testētajiem bijis 11,2%.

Kopumā Latvijā kopā saslimusi 15171 persona un 1719 izveseļojušās.

No aizvadītajā diennaktī atklātajiem kopumā 898 Covid-19 inficēšanās gadījumiem vairāk puse reģistrēti Rīgā, bet salīdzinoši straujš saslimstības kāpums bijis arī Daugavpilī, liecina SPKC apkopotie dati.

Vienlaikus vairākos novados, kuros no rītdienas piemēros stingrākus drošības pasākumus, vidējais valsts saslimšanas līmenis par 50% vairs netiek pārsniegts.

Rīgā aizvadītajā diennaktī reģistrēti 489 jauni inficētie un kopumā 14 dienu kumulatīvais saslimušo skaits galvaspilsētā pašlaik ir 2645 cilvēki.

Tikmēr Daugavpilī reģistrēti 76 jauni saslimušie un kopējais pēdējās divās nedēļās inficēto skaits sasniedzis 621 cilvēku.

Savukārt Jūrmalā aizvadītajā diennaktī atklāti 25 jauni saslimušie un kopējais pēdējās divās nedēļās inficēto skaits ir pieaudzis līdz 153 cilvēkiem. Jelgavā ir reģistrēti 23 jauni saslimušie un kopumā 14 dienu kumulatīvais saslimušo skaits Jelgavā ir sasniedzis 152 iedzīvotājus. Liepājā reģistrēts 21 jauns saslimušais un pēdējās divās nedēļās inficēto skaits ir pieaudzis līdz 106 cilvēkiem

Tikmēr 14 jauni saslimušie reģistrēti Ķekavas novadā, pa 13 saslimušajiem - Rēzeknē, Mārupes, Daugavpils un Olaines novadā, 12 jauni saslimušie - Salaspils novadā, bet desmit - Auces novadā.

Virknē citu novadu aizvadītajā dienā reģistrēts mazāks inficēto skaits.

Lielākais pēdējās divās nedēļās saslimušo kopskaits ir Rīgā - 2645, Daugavpilī - 621, Jūrmalā - 153, Jelgavā - 152, Mārupes novadā - 118, Ķekavas novadā - 117, Salaspils novadā - 107, kā arī Salacgrīvas novadā - 101 iedzīvotājs.

Pagājušajā diennaktī atklāto 898 jauno Covid-19 gadījumu dēļ saslimstības rādītājs ir audzis, kā rezultātā palielinājusies arī robeža, no kuras uz konkrētu pašvaldību tiktu attiecināti īpaši drošības pasākumi un ierobežojumi. Patlaban šī robeža - 50% virs valsts vidējās saslimstības - ir 452,4 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Rēķinot pēdējo 14 dienu saslimušo skaitu uz 100 000 iedzīvotājiem pēc aizvadītajā diennaktī notikušajām izmaiņām, 50% robežu virs valsts vidējā rādītāja vairs nepārsniedz Limbažu, Smiltenes un Garkalnes novads, kuram otrdien valdības sēdē kopā ar vēl deviņām pašvaldībām tika noteikti papildus ierobežojumi. Savukārt par 50% valsts vidējo rādītāju pārsniedzis saslimstības ar Covid-19 līmenis Ķekavas, Auces un Rūjienas novadā.

Latvijas vidējais rādītājs par 50% joprojām tiek pārsniegts Varakļānu, Salacgrīvas, Aknīstes, Krāslavas novadā, Daugavpilī, Baldones, Mārupes, Mālpils un Salaspils novadā.

Jau vēstīts, ka, ņemot vērā straujo Covid-19 infekcijas izplatīšanos un pieaugošo veselības nozares pārslodzes risku, valdība atkārtoti izsludinājusi ārkārtējo situāciju uz četrām nedēļām jeb laiku no 9. novembra līdz 6. decembrim.

Tās laikā noteikti stingri pulcēšanās un citi ierobežojumi, lai stabilizētu situāciju un novērstu strauju Covid-19 izplatību.

Līdz 6. decembrim nedrīkst notikt publiski pasākumi klātienē. Ārkārtējās situācijas laikā nedrīkst sniegt pakalpojumus, kas saistīti ar izklaidi un labsajūtu. Stingras prasības ārkārtējās situācijas laikā ir arī sabiedriskās ēdināšanas vietām, kā arī tirdzniecības centriem.

Eiropas Savienība (ES) šogad varētu apstiprināt pirmās vakcīnas pret jauno koronavīrusu. Plānots, ka jau nākamā gada pirmajā ceturksnī vakcīnas būs pieejamas ES dalībvalstīs, tostarp Latvijā.

Šobrīd plānots, ka kopumā valsts apmaksāta vakcīna varētu tikt nodrošināta vairāk nekā 800 000 cilvēku. Ja vakcīnu ražotāji apstiprinās Latvijas pasūtījumu, šis skaits varētu būt lielāks.

Covid-19 vakcīnas tiks apmaksātas no valsts budžeta. Veselības ministrijas stratēģija paredz, ka brīdī, kad tās būs pieejamas, Latvijā vakcinācija notiks pakāpeniski. Vispirms vakcinēs medicīnas darbiniekus, savukārt pēc tam sociālās aprūpes centru klientus un darbiniekus, tiem sekos citi cilvēki, kuri ir riska grupās.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form