Latvija atbalsta nepieciešamību globālā mērogā stiprināt cīņu pret klimata pārmaiņām
Foto: F64

Latvija pilnībā atbalsta nepieciešamību globālā mērogā steidzami stiprināt cīņu pret klimata pārmaiņām, pašai aktīvi iesaistoties Eiropas Savienības (ES) ietvaros, lai līdz 2050. gadam padarītu Eiropas Savienību par pirmo klimata neitrālu reģionu, 24. septembrī akcentējis ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Ģenerālās asamblejas 74. sesijas ietvaros Ņujorkā tiekoties ar sesijas prezidentu Tidžānu Muhammadu-Bandi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ministrs ticies ar Tidžānu Muhammadu-Bandi, lai apliecinātu Latvijas atbalstu globālajam daudzpusējo attiecību modelim jeb multilaterālismam ar ANO tā centrā un Latvijas iesaisti ilgtspējīgas attīstības, klimata jautājumu un digitālo jautājumu virzībai ANO.

Tikšanās laikā Rinkēvičs pauda stingru Latvijas atbalstu efektīvai daudzpusējo attiecību sistēmai ar ANO tās kodolā. "Mēs redzam ANO kā centrālu daudzpusējās diplomātijas forumu, kurā visām valstīm – lielām un mazām – ir viena balss, un kurā visas var strādāt kopā pie globālu problēmu risinājumiem, tādiem kā attīstības veicināšana, nabadzības mazināšana, rīcība pret klimata pārmaiņām, drošība. Atbalstām, ka šīs tēmas ir Ģenerālās Asamblejas 74. sesijas uzmanības centrā," uzsvēris Rinkēvičs.

Ministrs apliecināja Latvijas ieguldījumu attīstības sadarbības jomā, gan nacionālā līmenī, gan iesaistoties ES, ANO un Pasaules bankas aktivitātēs.

Tāpat ministrs uzsvēra Latvijas pienesumu ANO digitālo jautājumu darba kārtībā, kas izpaužas piedaloties Latvijas pārstāvjiem diskusijās par vienotu, atvērtu, pieejamu un drošu internetu, kurā tiek pilnībā respektētas cilvēktiesības un brīvības un iesaistītas visas puses – valdība, nevalstiskais un privātais sektors.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

ANO Edgars Rinkēvičs Eiropas Savienība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form