Latvija gatavojas atbalstīt Eiropas Savienības tirgus atvēršanu ģenētiski modificētas kukurūzas produktiem, Saeimas Eiropas lietu komisiju piektdien informēja Zemkopības ministrijas pārstāvji, paziņoja Saeimas ES Informācijas centrā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Eiropas Savienības tirgū paredzēts ielaist ģenētiski modificētās kukurūzas produktus, kurus iespējams lietot cilvēku pārtikā un dzīvnieku barībā. Veikto ģenētisko izmaiņu rezultātā kukurūza ieguvusi izturību pret dažādu veidu kaitēkļiem un herbicīdiem.

Latvija gatavojas atbalstīt tirgus atvēršanu, jo Eiropas pārtikas nekaitīguma iestāde atzinusi, ka ģenētiski modificētā kukurūza nerada problēma cilvēku veselībai, deputātiem skaidroja Zemkopības ministrijas valsts sekretāra vietnieks Aivars Lapiņš. Viņš tomēr uzsvēra, ka mūsu valsts turpinās stingri iebilst pret ģenētiski modificētu organismu audzēšanu. Patlaban vēl ES nav izstrādāti stingri augu līdzāspastāvēšanas noteikumi, kas izslēgtu ģenētiski modificēto lauksaimniecības kultūru ietekmi uz bioloģisko lauksaimniecību.

Savukārt Vides ministrija neatbalsta iespējamo tirgus atvēršanu ģenētiski modificētai kukurūzai, ELK deputātus informēja ministrijas pārstāve. Ministriju nepārliecina argumenti par ģenētiski modificētās kukurūzas nekaitīgumu un tā uzskata, ka attiecībā pret šiem augiem ir piemērojams piesardzības princips, pat ja risks ir pavisam niecīgs.

Kā deputātus informēja Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Uldis Augulis, valdība šīs nacionālās pozīcijas vēl skatīs, tomēr jau tagad esot saņemts ministru atbalsts. Briselē ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē šie jautājumi tiks skatīti 26.-27.septembrī.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form