Latvijā ceturtā augstākā saslimstība un mirstība ar Covid-19 ES un EEZ valstu vidū
Foto: Viesturs Radovics, DELFI

Latvijā turpinot augt inficēšanās ar Covid-19 līmenim, bet daudzās citās Eiropas valstīs saslimstībai mazinoties, Latvija ir pakāpusies līdz ceturtajai vietai starp 30 Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valstīm, kurās ir visaugstākais inficēšanās līmenis ar Covid-19, liecina Eiropas Slimību un profilakses centra (ECDC) apkopotie dati.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Iepriekšējā nedēļā Latvija saslimstības "topā" bija 5. vietā, bet pirms tam - 6. vietā.

Latvija arī pakāpusies līdz ceturtajai vietai mirstības ziņā ar diagnosticētu Covid-19.

ECDC aplēses par situāciju divās iepriekšējās nedēļās no 20. septembra līdz 3. oktobrim liecina, ka Latvijā kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju ir pakāpusies līdz 580,9 gadījumiem.

Visaugstākais saslimstības līmenis ES un EEZ valstīs iepriekšējās divās nedēļās ir Lietuvā - 795,5 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, kam seko Igaunija ar 658,6 un Rumānija ar 631,5 gadījumiem.

Tiesa, jau nākamo trīs dienu laikā pēc ECDC aprēķinos iekļautā perioda visas Baltijas valstīs saslimstības līmenis ir strauji audzis un 6. oktobrī Lietuvā saslimstības līmenis bija 852,6, Igaunijā - 744,9, bet Latvijā - 732,1 gadījums uz 100 000 iedzīvotāju.

Savukārt zemākais saslimstības līmenis Eiropā pašlaik ir Polijā ar 34,9 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju. Vidējais saslimstības līmenis ES un EEZ valstīs divās iepriekšējās nedēļās ir 150,6 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Latvijā ir audzis arī 14 dienu mirstības rādītājs ar diagnosticētu Covid-19 un iepriekšējās nedēļas beigās tas bija 52,9 gadījumi uz vienu miljonu iedzīvotāju. ES un EEZ valstu vidū šajā ziņā Latvija ir pakāpusies līdz ceturtajai vietai. Iepriekšējā nedēļā Latvija bija sestajā vietā.

Augstākā mirstība ar diagnosticētu Covid-19 uz vienu miljonu iedzīvotāju aizvadītajās divās nedēļās bijusi Bulgārijā - 145,3 gadījumi. Lietuvā mirstība ir 99,85 gadījumi, bet Igaunijā attiecīgais rādītājs ir 26,3 gadījumi.

Tāpat Latvija jau otro reizi kopš iepriekšējā Covid-19 uzliesmojuma gada sākumā ir nokļuvusi ECDC veidotās ceļojumu brīdinājuma kartes tumši sarkanajā zonā, kura ceļotājiem norāda uz ļoti augstu Covid-19 inficēšanās risku.

Arī Igaunija un Lietuva ir šīs kartes tumši sarkanajā zonā un bez Baltijas valstīm šajā zonā atrodas tikai Slovēnija un vairāki reģioni Rumānijā.

Ceļojumu brīdinājuma karte ir izstrādāta, lai ceļotājiem būtu vieglāk saprotams inficēšanās līmenis dažādos Eiropas reģionos.

Tags

Koronavīruss Covid-19 Baltija Eiropa Igaunija Lietuva Slovēnija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form