Latvijā Dievam tic 73% iedzīvotāju, secināts aptaujā
Foto: LETA

Vairums Latvijas iedzīvotāju tic Dievam, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati.

Šogad martā iedzīvotājiem tika lūgts atbildēt, vai viņi tic Dievam un uzskata sevi par kristiešiem, vai arī tic Dievam, bet neuzskata sevi par kristiešiem, vai arī netic Dievam.

Vairums jeb 73% respondentu atzina, ka kopumā tic Dievam, taču viņu atbildes atšķīrušās saistībā ar uzskatiem par kristietību. 43% Latvijas iedzīvotāju saskaņā ar aptaujas datiem tic Dievam un uzskata sevi par kristiešiem, savukārt vēl 30% tic Dievam, bet neuzskata sevi par kristiešiem.

Salīdzinot ar pagājušo gadu, šādi domājošu cilvēku īpatsvars palicis gandrīz nemainīgs. Līdz šim lielākais respondentu, kas tic Dievam, īpatsvars fiksēts 2012. gadā, kad Dievam ticēja 79% aptaujāto.

Gandrīz piektdaļa jeb 17% iedzīvotāju atzina, ka Dievam netic. Šādi domājošu iedzīvotāju īpatsvars gadu gaitā ir aptuveni nemainīgs, svārstoties viena divu procentpunktu robežās.

Vēl katrs desmitais aptaujātais nebija spējīgs sniegt konkrētu atbildi šajā jautājumā.

Tags

SKDS
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form