Šā gada janvārī jaunu automašīnu reģistrācija Latvijā ir palielinājusies par 95,3%, kas ir straujākais pieaugums gan Eiropas Savienībā (ES), gan Eiropā kopumā, teikts Eiropas Automobiļu ražotāju asociācijas (EARA) jaunākajā ziņojumā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Ziņojumā apkopoti dati par visām ES dalībvalstīm, izņemot Kipru, Maltu, Bulgāriju un Rumāniju, kā arī par Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas (EBTA) valstīm - Šveici, Norvēģiju un Islandi.

Šā gada janvārī Latvijā kopumā reģistrētas 2662 jaunas automašīnas, salīdzinot ar 1363 automašīnām pagājušā gada janvārī.

Visās ziņojumā iekļautajās Eiropas valstīs kopumā janvārī tika reģistrētas 1 285 104 jaunas automašīnas, un tas ir par 1,1% vairāk nekā pirms gada.

ES dalībvalstīs šā gada janvārī reģistrētas 1 253 737 jaunas automašīnas, kas ir par 0,8% vairāk nekā pagājušā gada janvārī.

No pieciem galvenajiem Eiropas automašīnu tirgiem jaunu transporta līdzekļu reģistrācija janvārī palielinājās Francijā - par 1,8%, Itālijā - par 3,5%, Lielbritānijā - par 5,2% un Spānijā - par 2,7%, bet Vācijā reģistrēts apjoma samazinājums, kas veidoja 10,5%.

Jaunu automašīnu reģistrācija šā gada janvārī palielinājās septiņās no 15 tā sauktajām vecajām ES dalībvalstīm, svārstoties no 20,3% Zviedrijā līdz 1,8% Francijā. Savukārt astoņās no vecajām ES dalībvalstīm bija vērojams reģistrācijas samazinājums, kas svārstījās no 0,5% Dānijā līdz 10,5% Vācijā. 15 vecajās ES dalībvalstīs kopumā jaunu automašīnu reģistrācija janvārī palielinājās par 0,1% - līdz 1 193 610 automašīnām.

Jaunajās ES dalībvalstīs automašīnu reģistrācija janvārī palielinājās par 16,6% - līdz 60 127 vienībām. Samazinājums fiksēts vienīgi Slovākijā un Slovēnijā - attiecīgi 6,3% un 1,3%. Savukārt pārējās valstīs tika reģistrēts pieaugums, svārstoties no 6,6% Ungārijā līdz 95,3% Latvijā.

Kā ziņots, šā gada 1.janvārī ES iestājās Bulgārija un Rumānija, tomēr informācija par šīm valstīm pagaidām netiek iekļauta kopējā Eiropas jaunu automašīnu reģistrācijas apjoma statistikā.

EBTA valstīs jaunu automašīnu reģistrācijas apjoms janvārī palielinājās par 14% - līdz 31 367 vienībām. Islandē un Šveicē jaunu automašīnu reģistrācija janvārī samazinājās par attiecīgi 34,6% un 4,7%, bet Norvēģijā tika fiksēts reģistrācijas apjoma pieaugums par 70,1%.

Lai gan pēc procentuālā pieauguma janvārī Latvija ieņem pirmo vietu vietu no visām ziņojumā iekļautajām valstīm, tomēr pēc reģistrēto automašīnu skaita Latvija ierindojusies vienā no pēdējām vietām, apsteidzot Islandi, Lietuvu un Igauniju, kur šā gada janvārī reģistrētas attiecīgi 968, 1478, un 2618 jaunas automašīnas.

Lietuvā un Igaunijā jaunu automašīnu skaits janvārī, salīdzinot ar pagājušā gada janvāri, palielinājās par attiecīgi 62,8% un 46,1%.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form