Latvijā miruši deviņi ar Covid-19 saslimušie; izveseļojušies – 133
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Līdz šim Latvijā miruši deviņi cilvēki, kas bija inficējušies ar Covid-19, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija. Savukārt divi Covid-19 negatīvi testi bijuši 133 cilvēkiem.

Latvijā izsludinātā ārkārtējā stāvokļa laikā DELFI publikācijas par jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 pieejamas bez maksas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Mirušie reģistrēti 3., 4., 7., 11. (divi mirušie), 12., 15., 17. un 21. aprīlī. Tai skaitā arī divi, kuriem nāve tika konstatēta ārpus stacionāra. Septiņi Covid-19 pacienti miruši stacionāros.

Pārsvarā mirušie bija gados veci cilvēki ar nopietnām hroniskām slimībām, kas veicināja smagu Covid-19 slimības gaitu un intensīvās terapijas nepieciešamību.

Ne visiem pacientiem Covid-19 bija tiešais nāves cēlonis, dažos gadījumos saslimšana ar Covid-19 atzīta par nozīmīgu stāvokli, kas veicināja nāves iestāšanos, saasinot hronisko slimību norisi, norāda SPKC.

SPKC, analizējot stacionārā mirušo skaitu un letalitātes rādītājus, secina, ka nav novērojama pieauguma tendence. Klīniskajās universitātes slimnīcās gan mirušo skaits, gan letalitātes rādītājs martā ir zemāks nekā šā gada janvārī un februārī.

Atbilstoši provizoriskajiem datiem Latvijā, šā gada janvārī un februārī mirušo skaita samazinājums ir vērojams no gripas un pneimonijas, kā arī no asinsrites sistēmas slimībām, salīdzinot ar iepriekšējo piecu gadu šī perioda vidējo rādītāju.

Līdz šim 133 iedzīvotājiem ir noteikti divi negatīvi kontroles testu rezultāti uz Covid-19, kas liecina, ka šie Covid-19 pacienti ne tikai izveseļojušies no Covid-19, bet arī atbrīvojušies no jaunā koronavīrusa klātbūtnes organismā. Lēmumu par izolācijas pārtraukšanu Covid-19 pacientiem pieņem ģimenes ārsts.

Jau ziņots, ka iepriekšējā diennaktī veikti 1304 izmeklējumi personām ar aizdomām par saslimšanu ar Covid-19, infekcija apstiprināta deviņiem cilvēkiem. Latvijā kopā veikti 37 972 izmeklējumi, infekcija apstiprināta 748 personām.

Pēdējās diennakts laikā stacionēti divi Covid-19 pacienti. Kopā pašreiz stacionārā ārstējas 43 Covid-19 pacienti: 40 ar vidēji smagu un trīs ar smagu slimības gaitu. Kopā no stacionāriem līdz šim izrakstīti 67 Covid-19 pacienti, liecina Nacionālā veselības dienesta dati.

SPKC, pamatojoties uz Centrālās statistikas pārvaldes datiem, informē, ka 2020. gada martā ir reģistrēts par 120 nāves gadījumiem vairāk nekā 2019. gadā. Jāatzīmē, ka 2019. gadā bija reģistrēts būtiski mazāks mirušo skaits nekā vidēji iepriekšējos gados.

Centrālās statistikas pārvaldes publicētajos datos par mirušo skaitu mēnesī tiek publicēti dati par reģistrēto mirušo skaitu atbilstoši civilstāvokļu aktu reģistriem. Šis skaits ietver arī daļu iepriekšējā mēnesī mirušo un neietver visus konkrētajā mēnesī mirušos, jo miršanas fakta reģistrācija atbilstoši likumdošanai ir jāveic sešu darba dienu laikā, skaidroja SPKC.

Ja aplūko vidējo reģistrēto mirušo skaitu martā trīs gadu periodā (2017-2019), tad tie ir 2676 mirušie, savukārt vidēji piecos gados - 2646. Reģistrēto mirušo skaits īsā laika periodā var variēt nozīmīgāk nekā, ja skatās garākā laika periodā.

2020. gada 1. ceturksnī reģistrēto mirušo skaits, salīdzinot ar 2019. gadu, ir samazinājies par 523 jeb 6,8%.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Centrālās statistikas pārvalde Slimību profilakses un kontroles centrs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form