Latvijā sestā augstākā saslimstība ar Covid-19 ES un EEZ valstu vidū
Foto: LETA

Latvijā pašlaik ir sestā augstākā saslimstība ar Covid-19 Eiropas Savienības (ES) un Eiropas ekonomiskās zonas (EEZ) valstu vidū, liecina jaunākie Eiropas Slimību un profilakses centra (ECDC) apkopotie dati.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

ECDC aplēses par situāciju divās iepriekšējās nedēļās no 1. līdz 14. februārim liecina, ka Latvijā kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju ir 548,6 gadījumi. Vēl augstāks saslimstības līmenis ES un EEZ valstīs bijis vien Čehijā, Igaunijā, Slovēnijā, Portugālē un Spānijā. Nedēļu iepriekš Latvijas rādītājs bija vēl sliktāks un mūsu valstī bija piektā augstākā Covid-19 izplatība Eiropā.

Igaunijā pēdējo divu nedēļu inficēšanās līmenis uz 100 000 iedzīvotāju ir sasniedzis 648,5 gadījumus, kas ir otrs augstākais īpatsvars starp ES un EEZ valstīm. Savukārt Lietuvā saslimstības līmenis ir turpinājis kristies un pēdējās divās nedēļās ir 287,9 gadījumi, liecina ECDC dati.

Tomēr Latvijā ir audzis 14 dienu mirstības rādītājs ar diagnosticētu Covid-19 uz vienu miljonu iedzīvotāju. Latvija ir piektajā vietā starp ES un EEZ valstīm, jo iepriekšējās divās nedēļās tas bijis 134,2 gadījumi. Augstāka mirstība ar diagnosticētu Covid-19 uz vienu miljonu iedzīvotāju aizvadītajās divās nedēļās bijusi Portugālē, Čehijā, Spānijā un Slovākijā. Lietuvā attiecīgais rādītājs ir 91,3, bet Igaunijā – 61,7 gadījumi.

Latvija tāpat kā pirms nedēļas ir palikusi arī ECDC veidotās ceļojumu brīdinājuma kartes tumši sarkanajā zonā, kura liecina, ka 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedz 500 gadījumus.

Tāpat tumši sarkanajā zonā ir arī Igaunija, bet Lietuva ir sarkanajā zonā, kur 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju ir starp 150 un 500 gadījumiem.

Tumši sarkanajā zonā ir iekļauta arī Čehija un Slovēnija. Lielākā daļa valsts teritorijas tumši sarkanajā zonā ir Portugālei un Spānijai, bet atsevišķi reģioni tajā iekļauti arī Zviedrijā, Slovākijā, Francijā un Itālijā.

ECDC ceļošanas brīdinājuma kartē lielākā daļa Eiropas teritorija atrodas sarkanajā zonā.

Oranžajā zonā, kur 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju ir starp 25 un 150 gadījumiem, atrodas Dānija, Somija, izņemot Helsinku apkārtni, kā arī liela daļa Grieķijas un Norvēģijas teritorijas.

Savukārt zaļajā zonā, kur 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju ir mazāka par 25 gadījumiem, atrodas vien Islande un daži apgabali Norvēģijā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Eiropas Savienība
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form