Latvija slēgusi Krievijas ģenerālkonsulātus Liepājā un Daugavpilī
Foto: Valsts kanceleja

Ņemot vērā Krievijas bruņoto spēku pastrādātos noziegumus Ukrainā, Latvija slēgusi tās ģenerālkonsulātus Daugavpilī un Liepājā, tviterī vēsta ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Attiecīgi no Latvijas tiek izraidīti 13 diplomāti un ģenerālkonsulātu darbinieki.

Ārlietu ministrijā norādīja, ka lēmums ir pieņemts, solidarizējoties ar Ukrainu tās cīņā pret neizprovocēto un neattaisnojamo Krievijas militāro agresiju un karu. Latvija atkārtoti un visstingrākajā veidā nosoda Krievijas militāro agresiju un plaša mēroga iebrukumu Ukrainā.

"Starptautiskās sabiedrības rīcībā ir nonākušas plašas liecības par Krievijas bruņoto spēku slepkavībām, zvērībām un kara noziegumiem pret Ukrainas mierīgajiem civiliedzīvotājiem, kā arī par Krievijas militāristu mērķtiecīgajām darbībām, lai iznīcinātu civiliedzīvotāju īpašumu un civilo infrastruktūru okupētajos Ukrainas reģionos," norādīja ministrijā.

Tāpat ministrijā uzsvēra, ka Krievijas Federācijas prettiesiskais iebrukums un tās bruņoto spēku īstenotie kara noziegumi ir klajā pretrunā ar Krievijas Federācijas starptautiskajām saistībām un pienākumiem. "Tiem, kuri ir pieņēmuši, izpildījuši un atbalstījuši lēmumus par militāru agresiju un noziegumiem Ukrainā, ir jāuzņemas pilna atbildība," teikts preses paziņojumā.

Lēmums otrdien tika paziņots Krievijas vēstniekam Latvijā Mihailam Vaņinam. Krievijas Federācijas ģenerālkonsulātu darbība Latvijas Republikā nav pieļaujama pēc 2022. gada 30. aprīļa dienas beigām. Līdz šim termiņam Latvijas Republika ir jāpamet izraidāmajām personām.

Ministrs jau iepriekš solīja sašaurināt Latvijas diplomātiskās attiecības ar Krieviju.

Šāds lēmums pieņemts, reaģējot uz Krievijas pastrādātajām zvērībām Kijivas apgabala Bučā un Irpiņā.

Latvija iepriekš trīs Krievijas diplomātus pasludināja par Latvijā nevēlamām personām.

Cilvēktiesību aizsardzības organizācija "Human Rights Watch" (HRW) ir paziņojusi, ka tās rīcībā esošie pierādījumi liecina par Krievijas armijas pastrādātiem kara noziegumiem pret Ukrainas civiliedzīvotājiem.

Tags

Krievijas iebrukums Ukrainā Edgars Rinkēvičs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form