'Latvija.lv' pārgājusi uz jaunu domēnu
Foto: DELFI

No 2023. gada 30. janvāra valsts pārvaldes pakalpojumu portāls "Latvija.lv" pārcelts uz jaunu domēna adresi – "Latvija.gov.lv", "Delfi" informēja portāla pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Darbosies arī saite "Latvija.lv", nodrošinot lietotāja automātisku pāradresāciju.

Jāpiebilst, ka oficiālais valsts pārvaldes pakalpojumu portāls nestrādāja lielāko daļu 30. janvāra, lai arī plānotais uzlabojumu veikšanas laiks bija solīts līdz 30. janvāra rītam.

Veicot portāla pilnveides pasākumus, tika veikta arī pāreja uz adresi latvija.gov.lv, lai portāla lietotājam neradītu šaubas, ka viņš ir nonācis oficiālajā, valsts pārvaldes uzturētajā pakalpojumu portālā, kā arī būtu pārliecināts, ka informācijas un personas vai uzņēmuma datu apstrāde šajā portālā ir droša. Pievienotais domēns "gov.lv" liecina par to, ka tīmekļa vietne ir valsts resurss – uzticams un drošs.

Vienlaikus portāla lietotājiem ir jāņem vērā, ka portāls piedzīvo tehnisko platformas maiņu, lai portāls nākotnē būtu ērtāks un saprotamāks iedzīvotājiem, gan arī ērtāks iestādēm savu e-pakalpojumu izvietošanā. Līdz ar to lietotājiem pakāpeniski 2023. gada laikā būs pieejami vēl vairāki jauninājumi. Tā, piemēram, lietotājiem jau tagad ir redzamas pakāpeniskas izmaiņas dizainā, funkcionalitātē, kā arī pieejamība mobilajās ierīcēs.

Tā kā portāla pilnveidošana turpinās, jaunā dizaina ieviešana visās portāla sadaļās un citu funkcionalitāšu uzlabošana notiks pakāpeniski. Tādēļ portāla lietotāji ir aicināti sniegt atsauksmes par ieviestajiem pilnveidojumiem, kā arī sniegt ierosinājumus uzlabojumiem nākamajiem portāla pilnveides posmiem, aizpildot īsu aptauju.

Valsts reģionālās attīstības aģentūras (VRAA) direktora vietnieks Elektroniskās pārvaldes jautājumos Edgars Cīrulis atzīmē, ka portāla attīstība plānota arī nākamajos gados.

Paredzams, ka līdz 2026. gadam portāls kļūs proaktīvāks un tiks atvieglota e-pakalpojumu izstrāde iestādēm, tādējādi radot priekšnosacījumus portāla ērtākai lietošanai un saturiskai pilnveidei. Paralēli portāla tehniskai attīstībai VRAA plāno paplašināt sadarbību ar citām publiskās pārvaldes iestādēm, veicinot noderīgu un ērtu e-pakalpojumu radīšanu un pieejamību "Latvija.lv" portālā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.