Latvijas cīņa par taisnīgiem tiešmaksājumiem: EP prezidentam uzdāvina skolēnu izgatavotu koka traktoru
Foto: Publicitātes foto

Trešdiena Eiropas Parlamenta (EP) prezidentam Martinam Šulcam Latvijas eiroparlamentāriete Sandra Kalniete pasniegusi no koka veidotu zemnieku traktoru, ko gatavojuši Iecavas novada Zālītes speciālās internātskolas bērni.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Traktors simbolizē Latvijas cīņu par taisnīgiem tiešmaksājumiem Latvijas zemniekiem un tiek pasniegts vienu dienu pirms Briselē sākas Eiropas Savienības dalībvalstu vadītāju sanāksme, kurā valstu vadītāji mēģinās vienoties par daudzgadu budžetu, tajā skaitā par tiešmaksājumu lielumu Latvijas zemniekiem un kohēzijas fondiem, informēja deputātes parlamentārais asistents Mārtiņš Spravņiks.

Zālītes speciālajā internātskolā mācās visu vecumu bērni ar īpašām vajadzībām. Traktoru skolas bērni izgatavoja novembrī, kad ceļu no Rīgas uz Briseli mēroja padomju laikos ražotais traktors "Belarus", lai piedalītos Baltijas valstu zemnieku rīkotajā protestā.

Sandra Kalniete uzsver, ka skolēnu dāvinājums apliecina, cik ļoti Latvijas sabiedrība, jauns un vecs, seko un jūt līdzi mūsu cīņai par taisnīgākiem tiešmaksājumiem Baltijas zemniekiem.

"Ņemot vērā, ka Eiropas Parlaments vienmēr ir bijis daudz atbalstošāks mūsu zemniekiem, es piedāvāju Zālītes skolas pārstāvjiem šo simbolisko traktoru pasniegt EP prezidentam Šulcam, kurš jau iepriekš ir teicis, ka nākamajā budžetā var un vajag novērst Latvijas zemniekiem nodarīto netaisnību," skaidro Kalniete.

EP deputāti pirms divām nedēļām pieņēma lēmumu trijos gados maksājumu divkāršot – no 96 eiro 90 (67,2 lati) par hektāru šobrīd līdz 172 eiro (120 lati) 2017.gadā. Tas ir ievērojami lielāks un ātrāks palielinājums nekā to sākotnēji piedāvāja Eiropas Komisija, tomēr pilnībā neapmierina Latvijas prasības.

Jau ziņots, ka piektdienas, 8.februāra, agrā rītā Eiropas Savienības (ES) līderu sanāksmē var tikt panākta vienošanās par vēl bargāku izdevumu samazinājumu nākamajam bloka septiņu gadu budžetam, liecina kuluāru sarunas Rīgā un Briselē.

Eksperti kā reālāko scenāriju vērtēja iespēju, ka Eiropadomes prezidents Hermans van Rompejs ceturtdienas, 7.februāra, vēlā pēcpusdienā uz ES līderu galda liks jaunu budžeta priekšlikumu, kurš, apmierinot britu prasības, piedāvās Eiropas Komisijas rosināto 2014.-2020.gada vienu triljonu eiro (702,8 miljardus latu) lielo budžetu cirpt vēl papildus iepriekšējiem samazinājumiem.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Eiropas Komisija Eiropas Parlaments Eiropas Savienība Sandra Kalniete
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form