Gekons
Foto: Gekons

No 27. februāra līdz 24. martam Latvijas Dabas muzeja izstādē “Tūkstošiem zvīņu” būs iespēja apskatīt dzīvas čūskas, gekonus, ķirzakas, hameleonus, bruņurupučus u.c. rāpuļus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Izstādē būs apskatāmas apmēram 30 dažādas rāpuļu sugas, to vidū tādi eksoti kā toki gekons, pelomedūza, pitons, anakonda, kaimanbruņurupucis, kā arī vienīgais Latvijā dzīvojošais purva bruņurupucis. Veiksmes gadījumā pastāv lielas iespējas novērot hameleona krāsu pārvērtības.

Daudzveidīgie rāpuļi dzīvojuši uz Zemes jau pirms ~300 milj. gadu, no kuriem līdz mūsdienām ir saglabājušās ~600 bruņurupuču, ķirzaku, hameleonu, čūsku un krokodilu sugas. Latvijā no tām mīt tikai septiņas sugas – ļoti reti sastopamais purva bruņurupucis, pļavas ķirzaka, sila ķirzaka, bezkāju ķirzaka glodene, parastais zalktis, gludenā čūska un odze. Vieni no vissenākajiem dzīvniekiem ir bruņurupuči, to izskats līdz mūsdienām gandrīz nemaz nav mainījies.

Dzīvniekus apskatei piedāvā Eksotisko dzīvnieku klubs “Lero”, ar kuru muzejam ir izveidojusies cieša sadarbība. Visi dzīvnieki nāk no privātajām kolekcijām.

Izstādes ietvaros ikviens interesents varēs saņemt konsultācijas, kā arī būs pieejama informācija par rāpuļiem, kuri ir iekļauti konvencijas par starptautisko tirdzniecību ar apdraudētajām savvaļas dzīvnieku un augu sugām (CITES) sarakstā.

Izstādes atklāšana: otrdien, 26. februārī plkst. 18.oo

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form