Latvijas karavīri piedalīsies mācībās nemieru pārņemtajā Ukrainā
Foto: Aizsardzības ministrija

Valdība šodien atļāva Latvijas karavīriem piedalīties septembrī paredzētajās mācībās Ukrainā, liecina Ministru kabineta sēdes darbakārtība.

No 11.septembra līdz 28.septembrim Ukrainā norisināsies ASV armijas Eiropā organizētās militārās mācības "Rapid Trident 2014".

Apvienotajās sauszemes un gaisa spēku mācībās piedalīsies bruņoto spēku vienības no Bulgārijas, Kanādas, Dānijas, Čehijas, Vācijas, Lielbritānijas, Latvijas, Polijas, Spānijas, Grieķijas, Rumānijas, ASV, Turcijas, Armēnijas, Azerbaidžānas, Gruzijas, Moldovas un Ukrainas.

Mācības tiek organizētas, lai paaugstinātu reģionālo stabilitāti un drošību, stiprinātu partneru sadarbības spējas, veicinātu savstarpējo uzticību, vienlaikus pilnveidojot savietojamību starp ASV, Ukrainas un partnervalstu bruņotajiem spēkiem.

Mācības ļaus pilnveidot NATO un valstu, kas piedalās programmā "Partnerattiecības - mieram", savstarpējo sadarbību.

Saskaņā ar likumu lēmumu par Latvijas Nacionālo bruņoto spēku vienību un ārvalstu bruņoto spēku piedalīšanos kopējās militārajās mācībās ārvalstīs, kuras nav NATO vai Eiropas Savienības dalībvalstis, pieņem Ministru kabinets.

Tags

Armēnija ASV Azerbaidžāna Bulgārija Čehija Dānija Eiropas Savienība Grieķija Gruzija Kanāda Lielbritānija Ministru kabinets Moldova NATO Polija Rumānija Spānija Turcija Ukraina Vācija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form