Piemiòas pasâkums par godu Rîgas atbrîvoðanai no PSRS 1941.gadâ un nacistiskâs Vâcijas karaspçka ienâkðanu galvaspilsçtâ.
Foto: F64

Satiekoties ar draugiem un radiniekiem, Latvijas pilsoņi salīdzinoši biežāk mēdz pārrunāt vietējos politiskos jautājumus – valsts un pašvaldības aktualitātes – nekā to dara ES iedzīvotāji, liecina "Eirobarometra" pētījums, kuru "TNS Latvia" veica pavasarī.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

28% Latvijas pilsoņu regulāri apspriež vietējā mēroga politiskos jautājumus ar saviem draugiem, radiniekiem. Vairāk nekā puse (56%) pilsoņu reizēm apspriež vietējos politiskos jautājumus, savukārt 16% pilsoņu vietējā mēroga politiskos jautājumus draugu un paziņu lokā neapspriež nekad.

Valsts līmeņa politikas jautājumus ar saviem draugiem, radiniekiem regulāri apspriež piektā daļa (19%) Latvijas pilsoņu. 60% pilsoņu valsts politikas jautājumus apspriež reizēm, savukārt piektā daļa (21%) valsts politikas jautājumus draugu lokā neapspriež vispār.

Eiropas līmeņa politikas jautājumus ar saviem draugiem un radiniekiem regulāri pārrunā vien desmitā daļa (10%) Latvijas pilsoņu. Vairāk nekā puse (56%) Latvijas pilsoņu reizēm draugu lokā pārrunā Eiropas politikas jautājumus, savukārt trešā daļa (34%) Eiropas politikas jautājumus draugu lokā neapspriež nekad.

"TNS Latvia" sabiedrības uzvedības pētījumu eksperte Dace Zolberga norāda, ka līdzīgi kā Latvijas pilsoņu vidū arī visu Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņu vidū salīdzinoši biežāk tiek apspriesti vietējie un valsts politiskie jautājumi – attiecīgi lielākā daļa ES 27 dalībvalstu pilsoņi apspriež vietējos politiskos jautājumus un valsts līmeņa politiskos jautājumus.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form