Latvijas sabiedrībā valda sašķeltība, uzskata 82% iedzīvotāju
Foto: LETA

Latvijā vairums jeb 82% iedzīvotāju uzskata, ka sabiedrībā ir vērojama sašķeltība, vienlaikus gandrīz puse jeb 47% aptaujāto cilvēku norāda uz kultūras pasākumu nozīmi tās mazināšanā un savstarpējas izpratnes veicināšanā starp dažādām sabiedrības grupām.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tas secināts Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) un kompānijas "Norstat" veiktā pētījumā.

Saskaņā ar pētījuma rezultātiem izplatītākais temats, kas veicina sašķeltību Latvijas iedzīvotāju vidū, ir Covid-19 pandēmija un vakcinācija, ko minējuši 85% respondentu.

Savukārt gandrīz katrs otrais jeb 47% cilvēku par iemeslu uzskata etnisko piederību un valodas lietojuma jautājumus. Savukārt vairāk nekā trešdaļa jeb 37% aptaujāto atsaucas uz politisko pārliecību, kamēr katrs ceturtais jeb 27% norāda uz diskusijām, kas saistītas ar homoseksuāļu un citu seksuālo minoritāšu (LGBTQ+) kopienu.

"Pētījums apliecina, ka vismaz 70% iedzīvotāju pēdējā gadā spēcīgi izjūt kultūras pasākumu trūkumu. Turklāt rezultāti parāda, aptuveni katrs otrais cilvēks ir piedzīvojis to, ka kino pieredze ir mainījusi vai ietekmējusi viņa uzskatus un pārliecību par sabiedrībā neērtiem jautājumiem," pauda Riga IFF vadītāja Liene Treimane.

Atsaucoties uz pētījuma rezultātiem, 50% aptaujāto sieviešu un 43% vīriešu ir pārliecināti, ka Latvijas sabiedrības sašķeltību mazina kultūras pasākumi.

Savukārt vairāk nekā divas trešdaļas jeb 62% respondentu norāda, ka no kultūras nozarēm visvairāk šķelšanos mazina mūzika. Kā otrs nozīmīgākais virziens atzīts kino, kuru minējuši 40% aptaujāto. Pēc tam seko 37% iedzīvotāju, kuri uzskata, ka šķelšanos visvairāk mazina un uz savstarpēju izpratni starp dažādām sabiedrības grupām veicina teātra apmeklējumi. Katrs trešais jeb 32% iedzīvotāju uzsver literatūru, bet piektdaļa jeb 19% - vizuālo mākslu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

LGBTQ Koronavīruss Covid-19 Vakcinācija pret Covid-19 Integracija Riga IFF Seksuālās minoritātes
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form