Latvijas tiesas pakāpeniski atsāks skatīt lietas klātienē
Foto: LETA

Ņemot vērā pagājušajā nedēļā valdības sēdē nolemto par publisku pasākumu organizēšanas ierobežojumu mīkstināšanu, no otrdienas, 12. maija, arī Latvijas tiesas pakāpeniski atsāks mutvārdu tiesas sēdes klātienē, portālu "Delfi" informēja Tiesu administrācijas tiesu iestāžu sabiedrisko attiecību speciāliste Ināra Makārova.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tiesu administrācijā norāda, ka klātienē norisināsies tās sēdes, kurās būs iespējams nodrošināt Ministru kabineta noteiktās prasības attiecībā uz pulcēšanos iekštelpās, vienlaikus ievērojot noteiktos ierobežojumus attiecībā uz ieslodzīto konvojēšanu, kas joprojām ir pārtraukta.

Tiesas zālē vienlaikus varēs uzturēties ne vairāk kā 25 cilvēki un būs jāievēro savstarpēja divu metru distance. Lietas dalībnieki aicināti rūpīgi un atbildīgi izvērtēt savu veselības stāvokli un, ja pastāv kaut nelielas aizdomas par saslimšanu, nedoties uz tiesu.

Kā līdz šim, Tiesu administrācija tiesām nodrošinās roku, virsmu dezinfekcijas līdzekļus, kā arī iespēju robežās sejas maskas lietas dalībniekiem. Savukārt preses pārstāvjiem, advokātiem, prokuroriem, iestāžu pārstāvjiem un klausītājiem uz tiesas sēdi jābūt līdzi savam mutes un deguna aizsegam.

Ņemot vērā ierobežoto vietu skaitu tiesas zālēs, masu medijiem, kuri vēlas apmeklēt atklāto tiesas sēdi, divas dienas iepriekš jāpiesakās Tiesu administrācijā, bet klausītājiem pie tiesas sēžu sekretāra, lai noskaidrotu, kāda ir iespēja piedalīties konkrētajā tiesas sēdē.

Tāpat Tiesu administrācija norāda, ka tiks nodrošināta iespēja sekot līdzi arī tām tiesas lietām, kas tiek izskatītas attālināti, izmantojot interneta video saziņas risinājumus. Arī šajos gadījumos klausītājiem un masu mediju pārstāvjiem nepieciešams iepriekš pieteikties, lai saņemtu informāciju par tiesas sēdes norisi.

Atsākot mutvārdu tiesas sēdes, prioritāte būs tām lietām, kuras šajā laikā nebija iespējams skatīt rakstveida procesā. Tiesas darbu organizēs tā, lai izvairītos no vairāku tiesas sēžu rīkošanas vienlaikus, tādējādi mazinot daudzu cilvēku plūsmu. Saglabātas arī visas līdz šim likumā "Par valsts institūciju darbību ārkārtējās situācijas laikā saistībā ar Covid-19 izplatību" noteiktās iespējas lietas skatīt rakstveida procesā (civillietas, administratīvo pārkāpumu lietas, krimināllietas apelācijas instancē). Līdz ar to joprojām lielākā daļa lietu izskatīšana tiks organizēta rakstveida procesā vai attālināti.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form