Latvijas Universitātes dienesta viesnīcas renovēs un pārveidos – paredz vienošanās ar studentiem
Foto: Publicitātes foto

Šonedēļ Latvijas Universitātes (LU) rektors profesors Indriķis Muižnieks un LU Studentu padomes priekšsēdētajs Deniss Celuiko parakstīja vienošanos par LU studentu dienesta viesnīcu attīstību, kuras mērķis ir kopīgi pilnveidot un modernizēt studējošo kopmītnes labākas dzīves kvalitātes nodrošināšanai, portālu "Delfi" informēja padomē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vienošanās paredz dienesta viesnīcu istabu un koplietošanas telpu remontu, iedvešot jaunu elpu studējošo dzīvesvietā un radot mūsdienīgu vidi, kurā iespējams veiksmīgāk apgūt studiju vielu. Vienošanās ietvaros tiks veikta arī finanšu optimizācija, kas veicinās godprātīgu un lietderīgu no īrniekiem iegūto līdzekļu tēriņu.

Pirmās atjaunotās istabas tiks nodotas īrei jau tuvāko nedēļu laikā.

Remonta rezultātā daudzas trīsvietīgās istabiņas pārtaps par divvietīgajām vai vienvietīgajām, ņemot vērā, ka tieši šāda tipa istabiņas ir ļoti pieprasītas un pašlaik pat veidojas rindas uz to iegūšanu vai pārvākšanos uz tādām. Lai gan šāda tipa istabiņas sanāk dārgākas nekā trīsvietīgās, tomēr tās būs ne tikai kvalitatīvākās, bet arī piedāvātajā komforta līmenī tās būs vienas no lētākajām īres tirgū.

Pārmaiņas notiks pakāpeniski, un studējošajiem saglabāsies iespēja dzīvot lētākajās trīsvietīgajās istabiņās. Neremontētajās istabiņās LU studējošajiem no Eiropas ekonomiskās zonas īres maksa paliek nemainīga.

LU vadība un studējošie kopīgi darbosies ne tikai pie esošo dienesta viesnīcu uzlabošanas, bet sadarbosies arī kopīgi, plānojot dienesta viesnīcas projektu LU Akadēmiskajā centrā, veidojot to par modernu un uz ilgtspēju vērstu studējošo mitekli.

Šī nav pirmā vienošanās, ko noslēgušas LU Studentu padome un LU. 2015. gadā tika slēgta pirmā vienošanās par studiju modernizāciju, kuras mērķis ir kopīgi darboties studiju kvalitātes uzlabošanā un uz studentu centrētas izglītības attīstībā, šī vienošanās arī tika veiksmīgi pagarināta 2019. gadā. Tagad vienošanās par LU studējošo dienesta viesnīcu attīstību ir pirmais solis arī kopīgai sociālās jomas izaicinājuma pārvarēšanai.

LU Studentu padome ir uz vienu gadu vēlēta, neatkarīga, koleģiāla institūcija studējošo tiesību un interešu pārstāvībai LU. No visām 13 fakultāšu studējošo pašpārvaldēm tiek ievēlēti pārstāvji, kuri veido augstāko lēmējinstitūciju – padomi, kas ikgadēji no sava vidus ievēl priekšsēdētāju un pēc priekšsēdētāja izvirzīta valdes modeļa – valdes locekļus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Indriķis Muižnieks Latvijas Universitāte
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form