Latvijas Žurnālistu asociāciju turpinās vadīt Arta Ģiga
Foto: DELFI

Latvijas Žurnālistu asociācijas (LŽA) pilnsapulcē par organizācijas valdes priekšsēdētāju piektdien atkārtoti ievēlēta TV3 raidījuma "Nekā personīga" producente Arta Ģiga, informēja LŽA.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pēdējos desmit gadus Ģiga ir programmas "Nekā Personīga" producente un galvenā redaktore, bet pirms tam viņa 15 gadus nostrādāja Latvijas Televīzijā (LTV), kur izveidoja programmu "De Facto". Viņa producējusi arī daudzas dokumentālās un mākslas filmas, tostarp pērn LTV izrādīto daudzsēriju filmu "Sarkanais mežs".

LŽA valdē darbosies arī Latvijas Radio žurnāliste Zane Mače, "Delfi plus" redaktors Filips Lastovskis, LTV raidījuma "De facto" žurnāliste Olga Dragiļeva, Rīgas Ekonomikas augstskolas Mediju centra projektu vadītāja Vita Dreijere, laikraksta "Zemgales Ziņas' galvenā redaktore Agnese Leiburga un laikraksta "Latvijas Avīzes" žurnāliste Māra Libeka.

Darbam asociācijas Ētikas komisijā izvēlēts Vidzemes augstskolas docents Jānis Buholcs, Latvijas Radio žurnālists Aidis Tomsons, Latvijas Universitātes pasniedzējs Kārlis Dagilis, laikraksta "Latvijas Avīze" žurnāliste Sandra Dieziņa, TV3 raidījuma "Nekā personīga" žurnāliste Ilze Jaunalksne, LTV satura redaktore Vikija Valdmane-Rozenberga un LTV žurnāliste Odita Krenberga.

Pilnsapulcē ievēlēta arī organizācijas "Izcilības balva" žūrija - laikraksta "Dzirkstele" galvenā redaktore Ginta Alberte, Rīgas Stradiņa universitātes Žurnālistikas studiju programmas vadītāja Anna Peipiņa, Rīgas Ekonomikas augstskolas Mediju centra projektu vadītāja Lāsma Antoneviča, bijusī Latvijas Radio vadītāja Sigita Roķe, portāla "Delfi" žurnāliste Sanita Upleja un TV3 žurnālists Arnis Krauze.

Par LŽA revidenti atkārtoti iecelta "Delfi TV ar Jāni Domburu" producente Madara Fridrihsone.

LŽA dibināta 2010. gada 24.novembrī, un par tās pirmo valdes priekšsēdētāju kļuva Rīgas Stradiņa universitātes Komunikācijas fakultātes dekāne Anda Rožukalne. No 2011. gada rudens līdz 2013. gada pavasarim LŽA valdi vadīja Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra "Re:Baltica" pārstāve Inga Spriņģe, kuru LŽA valdes priekšsēdētāja amatā atkal nomainīja Rožukalne. Pēc viņas par LŽA vadītāju ievēlēja "Re:Baltica" pārstāvi Sanitu Jembergu, kuru 2016.gadā nomainīja LTV žurnālists Ivo Leitāns. Kā nākamā LŽA valdes priekšsēdētājas amatā tika ievēlēta toreizējā Baltijas Mediju izcilības centra izpilddirektore Rita Ruduša, bet pēc tam par LŽA vadītāju kļuva laikraksta "Neatkarīgās Tukuma Ziņas" galvenā redaktore Ivonna Plaude. Pērn par LŽA vadītāju tika ievēlēta Ģiga.

Asociācijas mērķi ir aizstāvēt vārda un preses brīvību, uzlabot žurnālistu profesionālās darbības vidi, veicināt diskusiju par profesionālajām un ētikas problēmām, aizstāvēt žurnālistu tiesības, uzlabot un attīstīt masu mediju likumdošanu, sekmēt biedru profesionālo apmācību un žurnālistu mūžizglītību.

Šobrīd asociācijā ir 135 biedri.

LŽA ir Starptautiskās Žurnālistu federācijas un Eiropas Žurnālistu federācijas biedre, Latvijas Mediju ētikas padomes dibinātāja.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Arta Ģiga
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form