'Latviju latviešiem' un noviržu popularizēšana – bēgļu jautājums sanikno radikāļus
Foto: DELFI

Līdz ar patvēruma meklētētāju pārvietošanas programmu Eiropas Savienībā (ES), kas paredz arī noteikta skaita patvēruma meklētāju uzņemšanu Latvijā, aktivizējušās arī radikālas organizācijas, kas it kā iestājas par sabiedrības drošības veicināšanu, latvisku Latviju un ir pret multikulturālismu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Drošības policija (DP) gan šādu galēji labēju organizāciju veidošanos un to aktivitātes vērtē, norādot, ka aktīvisti cenšas izmantot savās interesēs Latvijas sabiedrības kritisko attieksmi pret bēgļu izmitināšanu. Neskatoties uz to, ka Latvijā atbalsts labēji radikālām ideoloģijām ir zems, patvēruma meklētāju izmitināšana tomēr var veicināt radikalizācijas potenciālu ksenofobiski vai rasistiski orientētu personu vidū, secina DP.

Jau savā gada pārskatā par 2015. gadu DP minējusi, ka, līdz ar diskusiju par bēgļu uzņemšanu, savu darbību aktivizējuši tieši labēji radikālo ideju atbalstītāji. DP gan norāda, ka šo organizāciju radītie riski konstitucionālās iekārtas drošībai joprojām ir zemi.

Labēji radikāli orientētas personu grupas centušās izmantot sabiedrības nepatiku pret bēgļiem, bet pret bēgļu uzņemšanu vērstais noskaņojums izpaudies miermīlīgos protestos, vērtē DP. Citāda situācija gan bijusi virtuālajā vidē, kur valdījuši agresīvi komentāri. DP vērtējumā tas apliecina jautājuma potenciālu veicināt radikalizāciju rasistiski un ksenofibiski orientētu dažādu tautību personu vidū.

Protesta akcijās pret bēgļu izmitināšanu iesaistījušies gan ilggadējie labēji radikāli orientētie aktīvisti, piemēram, aizliegtās biedrības "Gustava Celmiņa centrs" pārstāvji, gan šādu ideju atbalstītāji, kuri pēdējo gadu laikā bija atturējušies no publiskām aktivitātēm. Vienlaikus protesta pasākumos aktīvi piedalījās arī personas, kuras iepriekš nebija nonākušas DP uzmanības lokā kā labēji radikāli orientētu organizāciju vai grupu dalībnieki. Tāpat šajās aktivitātēs iesaistījās arī eiroskeptiķi un populisti, kuri centās izmantot bēgļu jautājumu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Antiglobālisti Valsts drošības dienests Dzintars Rasnačs Eiropas Savienība Eiropraids Facebook Lasāmgabali Latvijas vēsture Mozaīka Mucenieki Rīgas dome Tieslietu ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form