Šonedēļ no 6. līdz 9. jūnijam Latgali un Vidzemi šķērsos mācību marša "Dragoon Ride II" pirmās 200 tehnikas vienības.

Kolonnā ietilpst ASV, kas ir Latvijas spēcīgākais militārais sabiedrotais, 2. kavalērijas pulka kājnieku kaujas mašīnas "Stryker", militārās apvidus automašīnas un smagās automašīnas. Tās dodas uz Tapu Igaunijā, lai piedalītos starptautiskajās mācībās "Saber Strike 2016".

Mācību marša laikā iedzīvotājiem būs iespēja apskatīt ASV un Latvijas militāro tehniku.

Plānotie pasākumi un iespējas apskatīt tehniku klātienē:

  • Pirmdien, 6. jūnijā, plkst. 12 Daugavpils Vienības laukumā mācību maršu "Dragoon Ride II" Latvijā sveiks aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un ASV vēstniece Latvijā Nensija Bikofa Petita, kā arī Daugavpils domes priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis un ASV 2. kavalērijas pulka komandieris pulkvedis Džons Meijers. Līdz plkst. 14 iedzīvotāji varēs apskatīt ASV un Latvijas militāro tehniku, tai skaitā kājnieku kaujas mašīnas "Stryker".
  • Pirmdien, 6. jūnijā, no plkst. 14 līdz 16 iedzīvotāji varēs apskatīt ASV un Latvijas militāro tehniku arī pie Maltas vidusskolas, kur ASV karavīri mācīs skolēniem amerikāņu futbola spēli.
  • Otrdien, 7. jūnijā no plkst. 11 līdz 13, ASV un Latvijas militārās tehnikas apskate notiks Rēzeknē pie Kultūras centra, kā arī ASV karavīri spēlēs amerikāņu futbola spēli ar Rēzeknes Futbola akadēmijas dalībniekiem.
  • Otrdien, 7. jūnijā tehnikas apskate un futbola spēle norisināsies arī pie Ludzas 2. vidusskolas un Varakļānu vidusskolas.
  • Trešdien, 8. jūnijā plkst. 10 ASV un Latvijas militāro tehniku varēs aplūkot pie Gulbenesnovada domes un plkst. 12 Smiltenē Baznīcas laukumā.
  • Trešdien, 8. jūnijā plkst. 12 militāro tehniku varēs aplūkot Smiltenē Baznīcas laukumā.
  • Ceturtdien, 9. jūnija rītā plkst. 09.30 bruņumašīnas "Stryker" šķērsos Latvijas robežu, iebraucot Igaunijā caur Valku un Valgu. Svinīgajā robežas šķērsošanas pasākumā piedalīsies Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube.
  • Ceturtdien, 9. jūnijā plkst. 11 Valgā norisināsies militārās tehnikas apskate.


Vienlaikus ar sabiedroto un Latvijas militārās tehnikas apskati Rekrutēšanas un atlases centra pārstāvji iepazīstinās klātesošos ar studiju iespējām Nacionālās aizsardzības akadēmijā un dienesta iespējām bruņotajos spēkos. Šogad profesionālajā dienestā pieņems 700 karavīrus, 120 no viņiem - studijām Nacionālās aizsardzības akadēmijā.

Mācību maršs dosies uz Igauniju divos dažādos maršrutos, katrā pārvietojoties 200 tehnikas vienībām, tai skaitā kājnieku kaujas mašīnām "Stryker", kas veiks vairāk nekā 2400 kilometru, šķērsojot sešas valstis – Vāciju, Čehiju, Poliju, Lietuvu, Latviju un Igauniju. "Dragoon Ride II" mērķis ir pārbaudīt sabiedroto spējas ātri pārvietoties alianses teritorijā un uzlabot starptautisko sadarbību.

"Dragoon Ride II" laikā no 6. līdz 8. jūnijam norisināsies Latvijā izvietotās NATO spēku integrācijas vienības darbības izvērtēšana. Latvija kā uzņemošā valsts sadarbībā ar NATO pārstāvjiem izvērtēs vienības līdzšinējo darbību un gatavību īstenot tai dotos uzdevumus.

Vienības pamatuzdevums ir veicināt ātru un koordinētu alianses paaugstinātas gatavības spēku izvēršanu Latvijā. Plānots, ka no šā gada 8. līdz 9. jūlijam Varšavā notiekošajā NATO samitā valstu vadītāji paziņos par visu sešu Eiropas Austrumos izvietoto NATO spēku integrācijas vienību pilnu operacionālo spēju sasniegšanu.

Video: "Dragoon Ride II" dodas caur Lietuvu uz Latviju:


Pirmais mācību maršs "Dragoon Ride" norisinājās 2015. gada martā, kad ASV 2. kavalērijas pulks pēc rotācijas "Atlantic Resolve" devās atpakaļ uz Vāciju.

Nacionālie bruņotie spēki lūdz iedzīvotājus un autovadītājus ar sapratni izturēties pret notiekošajām mācībām un iespējamiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem. ASV un citu sabiedroto militārās tehnikas kolonnas pārvietošanās laikā pavadīs bruņoto spēku Militārā policija un Pārvietošanas koordinācijas centrs vai arī Valsts policija. Tuvojoties militārās tehnikas kolonnai, bruņotie spēki aicina autovadītājus ievērot ceļu satiksmes noteikumus un netraucēt kolonnu kustību, piemēram, mēģinot to apdzīt.

Jau ziņots, ka kopš aprīļa Latvijā sācies aktīvs militāro mācību periods, un daudzās no nacionālajām un starptautiskajām mācībām šogad piedalīsies arī ASV un citu sabiedroto valstu karavīri ar savu militāro tehniku.

Source

www.DELFI.lv

Tags

ASV Daugavpils Gulbene Jānis Lāčplēsis Ludza Militārā policija Nacionālie bruņotie spēki NATO Raimonds Bergmanis Raimonds Graube Rēzekne
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form