Lauksaimniekiem jāmācās pielāgoties klimata izmaiņām, uzskata Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija
Foto: stock.xchng

Latvijas lauksaimniekiem ir jāmācās pielāgoties klimata izmaiņām, kā arī nozares dalībniekiem ir jāmācās negausties par tām, teikts Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas mājaslapā publiskotajā vērtējumā par aizvadīto gadu nozarē un šā gada tendencēm.

Asociācijā norāda, ka pērn turpināja palielināties Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas biedru skaits, kā arī asociācija centās apgūt dažādu projektu sniegtās iespējas vai arī iesaistīties tajos.

Vienlaikus Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija pauž lepnumu par tiem biedriem, kas pērn atbalstīja biedrības aktivitātes, kā arī par tiem, kas turpināja attīstīt saimniecības vai pārstrādes uzņēmumus, veicinot bioloģiskās lauksaimniecības attīstību Latvijā.

Asociācijā arī norāda, ka šā gada lauksaimniecības nozares izaicinājums ir būt gataviem ieviest izmaiņas ikdienišķajās darbībās, un nebaidīties no pārmaiņām, ņemot vērā klimata izmaiņas. Lauksaimniekiem ir jāmācās pielāgoties šīm izmaiņām, un daudziem jāmācās nesūkstīties par tām.

Viena no būtiskākajām turpmākajām aktualitātēm nozarē, pēc asociācijā minētā, ir Eiropas Komisijas pagājušā gada jūnijā pieņemtie tiesību aktu priekšlikumi par Kopējo lauksaimniecības politiku pēc 2020. gada, uz kuriem balstīties turpmākā lauksaimniecības nākotne Eiropā.

Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija šogad plāno turpināt darbu pie sabiedrības izglītošanas bioloģiskās pārtikas jomā. "Bioloģiskā pārtika ikdienas uzturā - tā ir pareizā izvēle, lai tiktu samazināts vides piesārņojums no pesticīdiem un minerālmēsliem," norāda asociācijā.

Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija dibināta 1995. gadā. Tā ir profesionāla organizācija, kurā apvienojušies bioloģiskās lauksaimniecības produktu ražotāji, pārstrādātāji, tirgotāji un šīs kustības atbalstītāji.

Source

LETA

Tags

Eiropas Komisija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form