LBAS arī pēc budžeta pieņemšanas valdībā uzturēs savas prasības

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) kritiski vērtē valdības darbu pie nākama gada budžeta, un, atzīstot, ka budžeta deficītam nākamgad nevajadzētu pārsniegt 1,85% no IKP, turpina uzturēt vairākas prasības par atbalstu iedzīvotājiem un taupību valsts administrācijas sistēmā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
LBAS valdības darbu pie nākamā gada budžeta projekta vērtē kā neapmierinošu, norādot, ka izpalika patiess dialogs ar sociālajiem partneriem, tiem līdz pēdējam brīdim netika iesniegta pilna informācija par plānotajiem ieņēmumiem un izdevumiem.

Vienlaikus LBAS uzsver, ka puses panākušas būtisku kompromisu par neapliekamā minimuma palielināšanu no 80 līdz 100 latu, šī apņemšanās ir būtiska ne tikai sabiedriskajā sektorā strādājošajiem, bet attiecas arī uz tūkstošiem privātajā sektorā nodarbināto, kuri saņems nelielu, bet tomēr ikmēneša pielikumu pie algas.

LBAS piekrīt, ka budžeta deficīts nevar pārsniegt 1,85%, bet pamatjautājumos par darba samaksu valsts sektorā strādājošiem kompromiss nav panākts, tāpēc arodbiedrības otrdien atkārtoti iesniedza valdībā savas prasības, uzstājot, ka budžeta veidošanā par prioritāti jānosaka "garantijas par vienošanos izpildi starp valdību un arodbiedrībām par darba algu paaugstināšanu, neapliekamā minimuma noteikšana strādājošajiem pensionāriem, kā arī sociālā pabalsta palielināšana no 45 uz 60 latiem".

Arodbiedrības arī pieprasa bērnu pabalstu palielināšanu no astoņiem līdz desmit latiem, kā arī noteikt cīņu ar nelegālo nodarbinātību un aplokšņu algām par prioritāti.

LBAS arī prasa atbalstu vietējiem uzņēmējiem jaunu darbavietu radīšanai, reālu valsts birokrātiskā aparāta samazināšanu un budžeta līdzekļu taupīšanu valsts pārvaldē, nodokļu sistēmas sakārtošanu, apliekot ar nodokli dividendes un kapitāla pieaugumu, nekustamā īpašuma darījumus, un citus regulārus darījumus.

Arodbiedrības prasa pārskatīt likumus, kas nosaka pārvaldes un vadības struktūras izveidi pašvaldību un valsts kapitālsabiedrībās, fondos , aģentūrās un citās institūcijās.

Tāpat LBAS norāda, kā arī pēc budžeta pieņemšanas valdībā LBAS un nozaru arodbiedrības turpinās darbu Saeimā, lai deputātu komisijās panāktu likumprojekta pilnveidošanu un atbilstību iedzīvotāju ekonomiskajām interesēm.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form