LBAS: valsts iestādes atriebjas strādājošajiem par  pretestību algu jautājumā
Foto: AFI

Nekonsultējoties ar sociālajiem partneriem un tādējādi pārkāpjot sociālā dialoga principus, valdība nolēmusi vēl par 5% samazināt algas valsts sektorā. Šis lēmums jau tiek izmantots, lai atriebtos strādājošajiem par uzstājīgajām prasībām algas palielināšanai, portālu "Delfi" informēja Latvijas brīvo arodbiedrību savienībā (LBAS).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
"Valdības haotiskās rīcības sekas ir politisks lēmums, kurš ir pretrunā ar pastāvošo darba likumdošanu," uzsver LBAS priekšsēdētājs Pēteris Krīgers, norādot, ka joprojām tiek praktizēta sociālo partneru ignorēšana jautājumos, kuri skar strādājošos. "Tas valsti kā darba devēju ir nostādījis situācijā, kad par normālām darba attiecībām vairs nav iespējams runāt," uzskata Krīgers.

Jau ziņots, ka, strādājot pie valsts budžeta projekta 2009.gadam, LBAS eksperti piedāvāja samazināt administratīvo aparātu, veicot gan valsts institūciju funkcionālo auditu, gan īstenojot būtiskas izmaiņas attiecībā uz augsti apmaksātajiem amatiem valsts uzņēmumu padomēs un ministrijās.

Kā liecina LBAS novērojumi valsts iestādēs, kurās darbojas arodbiedrības un ir spēkā koplīgumi, šobrīd, īstenojot valdības politiku, tiek lineāri samazināti algu izdevumi, bet netiek domāts, kā uzlabot un padarīt efektīvāku valsts pārvaldi.

"Policistiem tiek "piedāvāts uzrakstīt atlūgumu", lai iegūtu formālo 5 procentu ietaupījumu, tomēr neviens pat negrasās ķerties klāt politiskajām padomēm valsts uzņēmumos. Ja valdība uzskata, ka iespējams ar vieglu roku "samazināt" valsts sektorā strādājošo skaitu, tad likvidēt padomes ar politisko gribu būtu vēl vienkāršāk un ātrāk," akcentē P.Krīgers. "Nav jābūt finanšu ministram, lai aprēķinātu, ka viens likvidēts padomes locekļa amats atļautu neatlaist vismaz 4 policistus! Turklāt šie cilvēki no padomēm jau nu uz ielas nepaliks."

LBAS ir nosūtījusi Ministru prezidentam un Valsts kancelejai lūgumu pēc informācijas, jo LBAS rīcībā nav pietiekošas informācijas par to, kādā veidā ir plānots veikt atlīdzības fonda valsts pārvaldē samazināšanu un kā notiks strādājošo skaita samazināšana. Šī iemesla dēļ nav iespējams sniegt kvalitatīvas konsultācijas valsts iestādēs strādājošajiem ierēdņiem un darbiniekiem, mazināt sociālo spriedzi, kā arī novērst baumu un neprecīzu interpretāciju izplatīšanos.

Jau vēstīts, ka valdība nolēmusi par aptuveni 200 miljoniem latu samazināt nākamā gada budžeta izdevumus, tostarp par 5% tiks samazināti valsts pārvaldē strādājošo algu fonda izdevumi.

 

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form