Latvijas evanģēliski luteriskās baznīcai (LELB) pieder īpašumi, kuru kopējā vērtība ir aptuveni 130 miljoni latu. Finanšu trūkuma dēļ, iespējams, nākamgad LELB varētu pārdot dažus īpašumus, trešdien vēsta laikraksts "Latvijas Avīze", atsaucoties uz LELB 23.sinodē ziņoto.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Kā vēsta laikraksts, LELB sinodē revīzijas komisijas priekšsēdētājs Andris Sekste norādījis, ka LELB kopējie īpašumi, pēc aptuvena novērtējuma, ir 130 000 000 latu vērti. Viņš, informējot par LELB naudas līdzekļu izlietojumu pēdējos trīs gados , uzsvēra, ka uzkrājumi pamazām sarūk, jo ieņēmumi regulāri ir ievērojami mazāki nekā izdevumi.

2004.gadā LELB uzkrātie finanšu līdzekļi bija 1,9 miljoni latu, taču gada izdevumi par 52% pārsnieguši ieņēmumus. 2005.gadā ieņemti 448 000 latu, bet iztērēti 649 000 latu. 2006.gadā – pusmiljons ieņēmumos; izdevumos – vairāk par miljonu. Šogad plānots, ka ieņēmumi būs 341 000 latu, bet izdevumi atkal stipri lielāki, un tādā gadījumā nākamā gada sākumā būs palikuši vien 152 000 latu. Tad finanšu deficītu plānots segt, pārdodot dažus īpašumus.

Revīzijas komisijas priekšsēdētājs sinodē aicināja rīkoties pragmatiski un pirms būtisku lēmumu pieņemšanas veikt finanšu auditu.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form