Foto: AFI
Foto: Aivars Lembergs

Ventspils mērs Aivars Lembergs uzskata, ka, pēc tam kad Rīgas Centra rajona tiesa nolēma apmierināt viņa prasību pret Ģenerālprokuratūru par goda un cieņas aizskaršanu tiesiskās palīdzības lūgumā, prokuratūra varētu vēlēties ar viņu izrēķināties.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
"Prokuratūrai ir visas iespējas tagad man atriebties, turpretī man ir minimālas iespējas aizstāvēties. Es apzinos, ka pēc šī sprieduma gan tiesnese, gan es un mani advokāti jūtas apdraudēti, jo jārēķinās ar to, ka prokuratūra mēģinās izrēķināties. Vēsturiskā pieredze tālu nav jāmeklē - Staļina un PSRS laikos tā bija ikdiena," izteicās politiķis.

Pēc Lemberga vārdiem, prokuratūra esot kļuvusi par "politiskās un saimnieciskās cīņas instrumentu, lai izrēķinātos ar Einaram Repšem un citiem partijas "Jaunais laiks" darboņiem neērtu politiķi".

"Svarīga ir atbilde uz jautājumu, kāpēc es gāju uz tādu ārkārtīgi lielu risku un sāku tiesāšanos ar Ģenerālprokuratūru, kurā strādā turpat tūkstotis pieredzējušu juristu, kuri, izmantojot savu administratīvo resursu, viegli var izrēķināties ar jebkuru fizisku personu," turpina Lembergs.

Atbildot uz paša uzdoto jautājumu, Lembergs izsakās, ka nav vēlējies "samierināties ar beztiesisko situāciju un prokuratūras patvaļu". Politiķis uzsver, ka sūdzēties par prokurora darbu, noformējot tiesiskās palīdzības lūgumu, viņš varējis tikai augstākam prokuroram un pēdējā instance ir ģenerālprokurors.

Lembergs uzrakstījis kopumā sešas sūdzības ģenerālprokuroram, kurās "konkrēti pa punktiem" norādījis uz prokurora parakstītajā tiesiskās palīdzības lūgumā patiesībai neatbilstošiem faktiem, taču ģenerālprokurors esot sniedzis formālu atbildi un viņa iesniegumi ilgu laiku neesot pārbaudīti.

Pēc vēršanās pie ģenerālprokurora Lembergs esot sapratis, ka "viņi manus iesniegumus pēc būtības neskatīs vai labākajā gadījumā saņemšu tikai atrakstīšanos", tāpēc nolēmis vērsties pret Ģenerālprokuratūru ar civilprasību par goda un cieņas aizskaršanu.

Par pirmās instances tiesas spriedumu Lembergs ir gandarīts, izsakoties, ka tiesnesei neesot bijis "viegli skatīt šo lietu un pasludināt spriedumu, tāpēc to var vērtēt arī kā tiesneses varonību".

Kā ziņots, Rīgas Centra rajona tiesa ir apmierinājusi Lemberga prasību pret Ģenerālprokuratūru par goda un cieņas aizskaršanu un uzlikusi par pienākumu "atsaukt un apmainīt laikrakstā "Diena" publicēto dokumentu ar nosaukumu "Tiesiskās palīdzības lūgums Šveicei", kas ietver patiesībai neatbilstošas Lemberga godu un cieņu aizskarošas ziņas".

Tiesa atzinusi par nepamatotām un Lemberga godu uz cieņu aizskarošām "Dienas" 2004.gada 13.janvāra numurā publicētās ziņas, kas veidotas uz Ģenerālprokuratūras 2003.gada 10.novembra dokumenta pamata.

Ģenerālprokuratūras tiesiskās palīdzības lūgums Šveicei tika nosūtīts par Lemberga iespējamo saistību ar Ventspils tranzīta uzņēmumu īpašniekiem. Šajā lūgumā Šveicei apgalvots, ka Lembergs saņēmis kukuļus, par ko, izmantojot savu valsts amatpersonas dienesta stāvokli, pieņēmis AS "Kālija parks" akcionāram kompānijai "Multinord AG" labvēlīgus lēmumus.

Lembergs iepriekš paudis viedokli, ka tiesiskās palīdzības lūgumā minētie fakti ir safabricēti un tas noticis vai nu pēc politiska pasūtījuma, vai arī "pasūtījumu" devis "SWH Rīga" prezidents Ainārs Gulbis.

Ģenerālprokuratūra nav apmierināta ar Rīgas Centra rajona lēmumu, tāpēc noteikti to pārsūdzēs.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form