Lēmums slēgt Vecumnieku cietumu pārsteidzis gan ieslodzītos, gan darbiniekus
Foto: F64

Lēmums slēgt Vecumnieku cietumu pārsteidzis ieslodzītos, raidījumam "LNT Ziņas" paudis ieslodzītais Ruslans Komarovs. Arī iestādes darbiniekiem tas bijis negaidīts, ceturtdien vēsta "LNT Ziņas".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Komarovs notiesāts uz astoņiem gadiem. Līdz termiņa beigām viņam palikuši desmit mēneši, kurus viņš cerēja pavadīt Vecumnieku atklāta tipa cietumā.

"Šis ir viens no labākajiem cietumiem Latvijā, kur cilvēki patiešām rehabilitējas. Un tā pārcelšana uz Jēkabpils cietumu – es pat ienaidniekam nenovēlētu tur nokļūt," atzina Komarovs.

Pirms četriem gadiem izremontētās Vecumnieku cietuma telpas atbilst visām Eiropas Savienības prasībām, taču jau pēc mēneša 33 ieslodzītos plāno pārvest uz citām atklātā veida nodaļām. Vīriešus – uz Jēkabpili, sievietes – uz Olaini. Savukārt 28 Vecumnieku cietuma darbiniekiem tikšot piedāvātas citas darba vietas Jelgavas un Olaines cietumos.

"Mums ir plāns arī piedāvāt visas esošās vakances, tajā skaitā primāri tuvākie cietumi, kas ir šobrīd jaunais Olaines cietuma atkarīgo centrs, kur mums ir nepieciešami darbinieki. Un ir arī programma speciāli, kur mēs gribam novirzīt cilvēkus strādāt tieši šajā centrā un turpināt viņiem maksāt darba algu," raidījumam pastāstīja Ieslodzījumu vietu pārvaldes priekšniece Ināra Spure.

Pēdējo četru gadu laikā ieslodzīto skaits Latvijā sarucis par 2000 – līdz 4000. Pašlaik atklāta veida nodaļās ir 102 brīvas vietas. Kā vēsta raidījums, lēmums par cietuma slēgšanu darbiniekiem bijis negaidīts. Daudzi dzīvo turpat Vecumniekos, un perspektīva braukāt uz darbu uz Olaini vai Jelgavu viņus nepriecē. Tiek prognozēts, ka darbu sistēmā varētu turpināt tie, kas grib strādāt līdz izdienas pensijai.

"Cietums jebkurā gadījumā ir cietums, vai pa labi griežam, vai pa kreisi. Publika, kontingents ir izgājis šīs pakāpes. Nu it kā šeit ir kontingents, kas ir gājis uz pozitīvo pusi," vērtēja Vecumnieku cietuma priekšnieks Aigars Starodubcevs.

Tiekot vaļā no Vecumnieku cietuma, Tieslietu ministrija plāno ieekonomēt pusmiljonu eiro gadā. Cietumu veido četras ēkas un tā kopējā teritorija ir 70 hektāri. Pagaidām nav zināms, kas ar to notiks turpmāk, vēsta raidījums.
Vispirms lielais īpašums tiek piedāvāts Vecumnieku pašvaldībai, bet tā vēl nezina, ko ar to iesākt.

"Pagaidām mums tādas vīzijas, ko tur varētu darīt, pilnīgi nav, jo kaut kāda sociālā dienas centra vajadzībām vai sociālās palīdzības sniegšanai iedzīvotājiem - diemžēl tā ēka atrodas ārpus novada centra, desmit kilometri. Mums šis telpu jautājums ir aktuāls novada centrā, bet tur mums ir jādomā, kam izmantot," atzina Vecumnieku novada domes izpilddirektors Guntis Kalniņš.

Atklāts paliek arī apsaimniekošanas jautājums. Vienā no cietuma mājām astoņi dzīvokļi pieder privātpersonām, un pašvaldībai būs jānodrošina tiem ūdensapgāde, siltums un kanalizācija.

Ja Vecumnieku novada dome no cietuma atteiksies, to nodos "Valsts nekustamajiem īpašumiem". Nav izslēgts, ka pēc tam cietumu varētu izpārdot pa daļām, vēsta raidījums.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Cietums
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form