Levits: Krievijas un Baltkrievijas sportistu dalība olimpiskajās spēlēs ir nepieļaujama
Foto: Valsts prezidenta kanceleja

Krievijas un Baltkrievijas sportistu dalība olimpiskajās spēlēs zem jebkāda karoga ir nepieļaujama, uzskata Valsts prezidents Egils Levits.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Prezidenta kancelejā portālu "Delfi" informēja, ka pirmdien, 6. februārī, Levits un Andra Levites kundze Rīgas pilī tikās ar Starptautiskās Paralimpiskās komitejas (SPK) vadītāju Endrjū Pārsonu, kurš ieradies vizītē Baltijas valstīs.

Centrālais sarunas temats bija Krievijas un Baltkrievijas sportistu dalība Parīzes Olimpiskajās spēlēs 2024. gadā.

Pārsons norādījis, ka Starptautiskā Paralimpiskā komiteja ir nolēmusi neļaut Krievijas un Baltkrievijas parasportistiem startēt Parīzes Olimpiskajās spēlēs. Vienlaikus SPK vadītājs atzinīgi izteicās par Latvijas Paralimpisko komiteju (LPK), kas viena no pirmajām aktīvi paudusi nostāju, ka startēšana kopā ar Krievijas un Baltkrievijas sportistiem morālu iemeslu dēļ nav iespējama.

Valsts prezidents norādīja, ka Latvija apsveic šo Starptautiskās Paralimpiskās komitejas nostāju un lepojas ar LPK aktīvo iesaisti šajā jautājumā.

"Latvijas valsts un sporta nozares kopējā nostāja ir vienota un skaidra – kamēr Ukrainā notiek karš, Krievijas un Baltkrievijas sportistu dalība olimpiskajās spēlēs zem jebkāda karoga ir nepieļaujama. Starptautiskajai Olimpiskajai komitejai būtu jāpārdomā sava līdzšinējā nostāja," sacīja Levits.

Tāpat puses pārrunāja jautājumu par Latvijas Paralimpiskā sporta centra nepieciešamību, jo šāda sporta infrastruktūra ne tikai nodrošina kvalitatīvu treniņu iespējas un izaugsmi, bet ir neatsverams ieguldījums nākotnē.

Līdz ar neesošo infrastruktūru pakāpeniski samazinās Latvijas parasportistu skaits, kas ir viens no atlases kritērijiem olimpiskajās spēlēs, skaidroja Pārsons un pastāstīja par pasaules valstu pieredzi šādu sporta infrastruktūru būvniecībā un finansēšanā. Valsts prezidents atzīmēja, ka viens no finansējuma avotiem varētu būt nacionālā loterija, kā tas ir citās valstīs.

Tāpat Pārsons atzina, ka līdz ar LPK mērķtiecīgo un nepagurstošo darbu Latvijas balss starptautiskajā paralimpiskajā kustībā tiek regulāri sadzirdēta un ar Latvijas viedokli rēķinās.

Sarunā piedalījās arī LPK prezidente Daiga Dadzīte, viceprezidents vieglatlēts Aigars Apinis, ģenerālsekretāre Liene Apine un 14. Saeimas deputāte, ilggadēja Latvijas izlases Paralimpiskajās spēlēs vadītāja Zane Skujiņa-Rubene.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.