LIAA direktors pretēji Nemiro noliedz aģentūras darbinieku iesaisti ES fondu izkrāpšanā
Foto: LETA

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) vadītājs Andris Ozols pretēji ekonomikas ministram noliedz aģentūras darbinieku iesaisti Eiropas Savienības (ES) fondu izkrāpšanā, savukārt policija plašākus komentārus par šo lietu nesniedz.

Valsts policija otrdien aizturēja piecas personas aizdomās par aptuveni četru miljonu eiro izkrāpšanu no ES fondiem. Izskanējusi informācija, ka lietā iesaistīts "Ditton" holdings. Otrdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Viens pret vienu" ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV) teica, ka šajā lietā iesaistīti arī LIAA darbinieki.

Tomēr LIAA direktors Ozols uzsvēra, ka LIAA darbinieki nav iesaistīti ES fondu izkrāpšanā, bet gan viņa vadītās iestādes darbinieki sadarbojas ar Valsts policiju un pret tiem nav vērstas aizdomas.

LIAA direktors arī piebilda, ka Nemiro līdz dalībai raidījumā "Viens pret vienu" ar viņu neesot sazinājies. Tikmēr ekonomikas ministrs raidījumā apgalvoja pretējo. Tāpat LIAA direktora ieskatā, ekonomikas ministra paustais raidījumā nepamatoti met šaubu ēnu uz LIAA, tādējādi iedragājot arī valsts tēlu, jo aģentūra sadarbojas ar ārvalstu investoriem.

LIAA nosūtījusi vēstuli Ekonomikas ministrijai ar lūgumu skaidrot ministra pausto raidījumā, lai LIAA to varētu izvērtēt.

Savukārt Valsts policijas policijas preses pārstāve Ilze Jurēvica nekomentēja, vai lietā iesaistīti LIAA darbinieki. Tāpat viņa nekomentēja, vai piemēroti drošības līdzekļi otrdien aizturētajām piecām personām.

AS "Ditton pievadķēžu rūpnīca" padomes priekšsēdētājs Boriss Matvejevs LTV raidījumam "Panorāma" apstiprinājis, ka uzņēmumā veikta kratīšana. Viņš norādīja, ka "projekts nav mūsu, tas ir mūsu nomnieka projekts. [Kratīšanā] izņēma tikai tos dokumentus, kas saistīti ar konkrēto [ES] projektu". Tāpat viņš uzsvēra, ka uzņēmums un arī nomnieki turpina strādāt. Vienlaikus viņš nekomentēja, vai viņam lietā ir piemērots kāds statuss.

Pēc Latvijas Televīzijas rīcībā esošas informācijas no daudzajiem "Ditton grupas" uzņēmumiem kriminālprocesā iesaistīti "Ditton Chain" (nosaukums mainīts uz "Tool industry") un "Ditton holding" (nosaukums mainīts uz "Meteor holding"), un "Latgales invest holding", kas gan ir jau likvidēts.

Likums paredz, ka personu var aizturēt uz laiku līdz 48 stundām. Pēc tam izmeklēšanas iestāde var izlemt, vai nepieciešams piemērot drošības līdzekli. Bargākais drošības līdzeklis ir apcietinājums, par ko pēc izmeklēšanas iestādes ierosinājuma lemj tiesa.

Aģentūra LETA noskaidroja, ka Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā un Latgales priekšpilsētas tiesā pieteikumi par apcietinājuma sankciju trešdien nebija saņemti.

Source

LETA

Tags

Andris Ozols Ekonomikas ministrija Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form