Lidosta 'Rīga' darbā atjaunojusi iepriekš no amata atcelto Rubezi; viņam noteikta dīkstāve
Foto: LETA

Starptautiskā lidosta "Rīga" saskaņā ar normatīvajiem aktiem un Rīgas apgabaltiesas Civillietu tiesu kolēģijas 17.oktobra spriedumā noteikto ir atjaunojusi darbā saistībā ar noklausīšanās lietu no amata atcelto lidostas darbinieku Intu Rubezi, informēja lidostā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šobrīd Rubezim ir noteikta dīkstāve, uzsver uzņēmumā.

Kā ziņots, Rīgas apgabaltiesa daļēji apmierināja Rubeža prasību pret lidostu un nosprieda, ka viņš atjaunojams amatā. Kā pastāstīja tiesas preses pārstāve Inta Šaboha, tiesa atzina par nepamatotu VAS "Starptautiskā lidosta "Rīga"" rīkojumu un uz tā pamata veikto Rubeža atstādināšanu no amata.

Tiesa nosprieda piedzīt no lidostas par labu prasītājam vidējo izpeļņu par darba piespiedu kavējuma laiku 15 033 eiro apmērā un izdevumus par advokāta palīdzību - 2000 eiro. Tāpat tiesa nosprieda no lidostas valsts labā piedzīt tiesas izdevumus 1249 eiro apmērā.

Ar saīsināto spriedumu tiesa noteica nekavējošu sprieduma izpildi attiecībā uz atjaunošanu darbā un vidējās izpeļņas izmaksu.

Pilns tiesas spriedums būs pieejams 31.oktobrī un to varēs pārsūdzēt Augstākās tiesas (AT) Civillietu departamentā 30 dienu laikā, iesniedzot kasācijas sūdzību.

Rubezis bija iesaistīts vērienīgajā lidostas izspiegošanas sistēmā, un viņš tika atstādināts no darba lidostas Drošības departamentā. Tāpat no amata atstādināts lidostas Drošības departamenta priekšnieks Raimonds Lazdiņš, kā arī Andrejs Savko.

Drošības policija (DP) jau kopš pagājušā gada veic izmeklēšanu kriminālprocesā par iespējamo lidostas "Rīga" darbinieku sarunu izspiegošanu. DP iepriekš paziņoja, ka trīs personām šajā lietā ir piemērots statuss - persona, pret kuru sākts kriminālprocess. Patlaban šāds statuss piemērots vēl divām personām. DP gan aizturēto nodarbošanos un vārdus neatklāj, taču iepriekš jau izskanējis, ka saistībā ar notikušo no amata atstādināts Lazdiņš un divi viņa padotie.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form