Līdz 24.aprīlim jaunieši var pieteikties praksē EP vēlēšanu iecirkņos
Foto: DELFI

2014.gada Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) sadarbībā ar portālu "Prakse.lv" īsteno projektu, kura ietvaros 16 līdz 25 gadu veciem jauniešiem ir iespēja pieteikties praksē EP vēlēšanu iecirkņos, CVK Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Prakse paredzēta vidusskolēniem un studentiem, kuri vēlas iepazīt vēlēšanu iecirkņa komisijas darbu, interesējas par vēlēšanām, ir sociāli atbildīgi, kā arī nākotnē vēlētos pildīt sabiedriski nozīmīgos vēlēšanu iecirkņa komisijas locekļa pienākumus.

Prakses ietvaros jauniešiem būs iespēja piedalīties vēlēšanu iecirkņu komisijas darbā no iecirkņu atvēršanas 19. maijā līdz EP vēlēšanu dienai, 24. maijam. Tāpat, gatavojoties praksei, jaunieši varēs apmeklēt CVK rīkotos mācību seminārus vēlēšanu iecirkņu komisijām.

CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars uzskata, ka prakse vēlēšanu iecirknī ir viena no iespējām, kā veicināt jauniešu interesi par vēlēšanām un parādīt to, ka vēlēšanās katra balss, katrs vēlēšanu zīmē ievilktais plusiņš vai svītrojums ietekmē vēlēšanu rezultātu.

"Labāk vienreiz redzēt, nekā simts reizes dzirdēt," projekta ieceri komentē Cimdars, piebilstot, ka darbs vēlēšanu iecirknī ir laba iespēja, kā atbrīvoties no tiem negatīvajiem stereotipiem par vēlēšanām, kas sakņojas nezināšanā un vēlēšanu procedūru nepārzināšanā.

Ielūkoties vēlēšanu iecirkņa darba aizkulisēs ikvienam interesentam iespējams jau tagad, portālā Prakse.lv atbildot uz divdesmit āķīgiem jautājumiem par vēlēšanu iecirkņa komisijas locekļa darbu, piemēram, kā jārīkojas, ja rodas domstarpības par vēlētāju izdarītajām atzīmēm vēlēšanu zīmēs, vai vēlēšanu iecirknī atļauts aģitēt, kad jāsāk skaitīt vēlēšanās nodotās balsis un citiem.

"Mēs ik gadu veidojam vairākus valstiski nozīmīgus projektus, un mums šķita ļoti svarīgi iesaistīties arī pilsoniskās apziņas veidošanā un jaunās paaudzes aktivitātes veicināšanā vēlēšanu procesa organizācijā. Tikai mēs paši varam motivēt jauniešus vairāk domāt par politiku un iesaistīties savas nākotnes lemšanā," atzīst portāla Prakse.lv vadītājs Jānis Logins.

"Uzskatu, ka prakse jauniešiem vēlēšanu laikā ļaus attīstīt komunikāciju un organizatoriskās prasmes, ļaus labāk izprast vēlēšanu procesu. Aicinām visus interesentus iepazīties ar vēlēšanu komisiju darbu virtuālajā praksē!" uzsver Logins.

Apmeklēt "Virtuālo praksi" jaunieši aicināti tīmekļa vietnē www.prakse.lv, bet pieteikties praksei – CVK Informācijas nodaļā līdz š.g. 24.aprīlim, sūtot CV un motivācijas vēstuli uz e-pastu vita.brize@cvk.lv. Vairāk par prakses nosacījumiem - www.cvk.lv sadaļā "Prakse vēlēšanu iecirknī".

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Eiroparlamenta vēlēšanas 2014
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form