Veselības aprūpes sistēmā patlaban ir vairāk pozitīva nekā negatīva, šādu viedokli pirmdien izplatītā paziņojumā pauž piecu Latvijas slimnīcu vadītāji, aizstāvot pēdējos gados notikušās izmaiņas veselības aprūpē un veselības ministra Vineta Veldres pašreizējo darbu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Arnolds Atis Veinbergs, Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Dzintars Mozgis, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Viesturs Boka, Daugavpils reģionālās slimnīcas valdes loceklis Aivars Zdanovskis un Liepājas reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Juris Bārzdiņš pauž viedokli, ka pēdējo nedēļu laikā sabiedrības sakāpināto emociju dēļ, ko bija izraisījuši medicīnas darbinieku draudi streikot, publiski izskanējuši "galēji izteikumi par medicīnas darbinieku atalgojumu un bēdīgo situāciju medicīnā kopumā".

"Mēs tam nevaram piekrist, tādēļ vēršam uzmanību uz to, kas netiek pienācīgi pasniegts - tas, ka notiek arī pozitīvas pārmaiņas. Tā ir nepārtraukta virzība uz priekšu - Eiropas prasību līmenim atbilstošu medicīnas pakalpojumu sistēmas radīšana sākās tieši pēdējo trīs četru gadu laikā. Un tā turpinās. Varbūt tas nedodas rokā tik strauji, kā katram gribētos. Visi vēlas dzīvot labi jau šodien, bet bieži vien neredz to apstākļu ķēdi, kas cieši saista šodienu ar rītdienu," teikts slimnīcu vadītāju paziņojumā.

Lielo slimnīcu vadītāju vērtējumā, Latvijā veselības aprūpē esot noticis "krass pavērsiens un mainījusies valdības attieksme" - veiktas ievērojamas investīcijas jaunu tehnoloģiju iegādei Latvijas slimnīcās, aizsākti jaunu slimnīcu celtniecības un reorganizācijas projekti un notiekot "nopietni meklējumi, kā veiksmīgāk sakārtot veselības aprūpes sistēmu Latvijā".

Pēc paziņojuma autoru domām, vienlaikus Latvijā pēc daudziem gadiem tiekot domāts arī par stabilu un visiem saprotamu darba samaksas sistēmu un tiekot veidota "noturīga atalgojuma reorganizācijas stratēģija pārejai no padomju laikos iedibinātās mītiskās slodžu sistēmas uz līgumu attiecībām, kas galarezultātā uzlabos visu ārstniecības procesā iesaistīto personu atalgojumu". "Nav mazsvarīgs fakts, ka Latvijā vairākas slimnīcas pērn apliecināja, ka spēj strādāt pat ar peļņu," teikts slimnīcu vadītāju paziņojumā.

"Jāpiekrīt veselības ministram Veldrem, ka streiku rīkošana nevar ietekmēt valsts budžetu, tāpat kā nevar ar politisku lēmumu radikāli atrisināt atalgojuma problēmu," teikts paziņojumā, "patlaban visas pārmaiņas medicīnas nozarē ir cieši saistītas tieši ar medicīnas darbinieku labklājības līmeņa paaugstināšanu, ar viņu piesaisti darbam Latvijas slimnīcās. Tāpēc mēs uzskatām, ka mums visiem jāstrādā ar ticību labākai rītdienai un ka vien

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form