Foto: Pašvaldības policija

Valsts policija kopā ar Liepājas pilsētas pašvaldības policijas darbiniekiem svētdien devušies pārbaudīt, kā liepājnieki ievēro ārkārtējās situācijas aizliegumus un pašizolāciju savās dzīvesvietās, liecina Liepājas pašvaldības mājaslapā pieejamā informācija.

Pašvaldība norāda, ka izlases veidā apsekotas astoņas adreses. Piecās adresēs cilvēki bijuši uz vietas, bet trīs dzīvesvietās neviens nebija sastopams.

Šīs adreses tiks apsekotas vēlreiz un arī citi pašizolācijā esošie savās dzīvesvietās tiks pārbaudīti regulāri. Tiem, kas atkārtoti neievēros noteikumus, policija katru gadījumu vērtēs atsevišķi un piespriedīs sodu, sola pašvaldība.

Policija vērtējusi, kā tiek ievērots Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā 176. panta 2. daļā noteiktais - par ārkārtējās situācijas vai izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu. Par to var piemērot naudas sodu līdz 350 eiro.

Tāpat kopš sestdienas Liepājas pilsētas pašvaldības policijas ekipāžas uzsākušas iedzīvotāju informēšanu pa ekipāžu skaļruņiem par nepieciešamību ievērot sociālo distancēšanos. Ārkārtējās situācijas laikā Liepājas pilsētas pašvaldības policijas patruļas nodrošina vairāk ekipāžu nekā ierasts, lai varētu uzraudzīt, vai cilvēki nepulcējas lielākos pulkos un ikdienā ievēro divu metru distanci viens no otra, skaidro vietvara.

Pašvaldība neslēpj, ka joprojām ir daudzi, kuri neievēro noteikumus un neapzinās situācijas nopietnību. Piemēram, svētdien policijas darbiniekiem nācies pārtraukt aktīvistu futbola spēli, kur vienkopus bija pulcējušies vairāk nekā 20 vīru.

Pašvaldība aicina ikvienu ievērot sociālo distancēšanos un bez īpašas vajadzības neatrasties publiskās vietās.

Vēstīts, ka Valsts policija saistībā ar valdības 14. marta ārkārtas sēdē noteiktajiem papildu lēmumiem jaunā koronavīrusa izraisītās saslimšanas "Covid-19" ierobežošanai Latvijā sadarbībā ar pašvaldības policiju uzraudzīs sabiedriskās vietas, kur varētu pulcēties cilvēki, kā arī, saņemot informāciju par tiem, policija attiecīgi reaģēs.

Valsts policija šobrīd strādā paaugstinātas gatavības režīmā un veic preventīvus pasākumus, lai nodrošinātu valdības lēmuma izpildi attiecībā uz pulcēšanās aizliegumu un ierobežojumiem dažādās publiskās vietās.

Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 176.2 pants noteic, ka par ārkārtējās situācijas vai izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu var piemērot naudas sodu līdz 350 eiro.

Savukārt Krimināllikuma 225.1 pants noteic, ka par ārkārtējās situācijas laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu, ja ar to radīts būtisks kaitējums valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm, kā sodu iespējams piemērot brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai piespiedu darbu, vai naudas sodu . Par iepriekš minētajām darbībām, ja tās izraisījušas smagas sekas, var piemērot brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!