'Liepājas reģionālā slimnīca' ierobežo plānveida stacionāro un dienas stacionāra pakalpojumu sniegšanu
Foto: DELFI Aculiecinieks

Lai nodrošinātu pakalpojumus neatliekamiem, akūtiem un Covid-19 pacientiem, SIA "Liepājas reģionālā slimnīca" ierobežo plānveida stacionāro un dienas stacionāra pakalpojumu sniegšanu, informēja Liepājas reģionālās slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Grase.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Grase skaidroja, ka "Liepājas reģionālā slimnīca" veselības aprūpes pakalpojumus sniedz personai, kurai ir vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Personām, kurām minētā sertifikāta nav, ārstniecības iestāde veic Covid-19 testu.

"Liepājas reģionālajā slimnīcā" neatliekamiem, akūtiem un Covid-19 pacientiem turpinās sniegt akūto un neatliekamo medicīnisko palīdzību, onkoloģiskās, dzīvību glābjošās operācijas, kā arī tādas operācijas, kuru atcelšanas dēļ var iestāties invaliditāte. Tāpat tiks nodrošināti veselības aprūpes pakalpojumi onkoloģijas, HIV/AIDS, tuberkulozes, psihiatrijas, lipīgo ādas slimību un seksuāli transmisīvo slimību un traumatoloģijas pacientiem.

Būs pieejami akūtās un subakūtās rehabilitācijas pakalpojumi personām, kurām pakalpojumu atlikšana var radīt invaliditātes risku vai darbspēju zudumu, tai skaitā bērniem, kuriem rehabilitācijas pakalpojumu atlikšana var ievērojami pasliktināt funkcionēšanas spējas.

Dienas stacionārā varēs saņemt pakalpojumus, kas tiek sniegti, lai nodrošinātu attiecīgu terapiju, proti, ķīmijterapiju, bioloģisko medikamentu terapiju, orgānu aizstājējterapiju, staru terapiju, veselības aprūpes pakalpojumus hematoloģijā, metadona un buprenorfīna aizvietojošo terapiju.

Tāpat tiks nodrošināta to pacientu veselības aprūpe, kuriem jāturpina vai jāpabeidz stacionārā neatliekamā kārtā sāktā ārstēšana, kā arī invazīvo kardioloģiju un invazīvo radioloģiju.

Personām, kurām paredzēti dienas stacionārā pieejamie veselības aprūpes pakalpojumi un kurām nav vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta, "Liepājas reģionālā slimnīca" veic no valsts budžeta apmaksātu Covid-19 RNS testu.

Gadījumos, kad personai paredzēts veikt plānveida veselības aprūpes pakalpojumu, kas nav paredzēti dienas stacionārā, bet tā atlikšana var radīt invaliditātes risku vai darbspēju zudumu vai ievērojami pasliktināt veselības stāvokli, un, ja personai ir sertifikāts par vakcināciju pret Covid-19 vai pārslimošanu, tad ārsts var pieņemt lēmumu sniegt šo pakalpojumu, ja tajā laikā to pieļauj ārstniecības iestādes/nodaļas kapacitāte.

Grase skaidroja, ka gadījumos, kad personai paredzēts veikt plānveida veselības aprūpes pakalpojumu, bet nav sadarbspējīga Covid-19 sertifikāta, viņam paredzēto plānveida pakalpojumu atliek līdz laikam, kad viņš var uzrādīt sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu.

Pavadošām personām, kuras vēlas piedalīties ģimenes dzemdībās, atļauts piedalīties ģimenes dzemdībās, kā arī uzturēties ģimenes palātās kopā ar pacienti, ja persona uzrāda sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu.

Bērna, kuru stacionē, pavadošajai personai būs jāuzrāda vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Ja bērna, kuru stacionē, pavadošajai personai vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta nav, ārstniecības iestāde veiks Covid-19 testu.

Ģimenes ārsts vai ārsts speciālists var nozīmēt laboratorisko izmeklēšanu uz Covid-19 RNS testu personām 24 – 48 stundas pirms plānveida veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanas, tai skaitā bērniem, vienam no vecākiem, kas pavadīs bērnu, un citām pavadošām personām.

Ārsts speciālists var nozīmēt laboratorisko izmeklēšanu uz Covid-19 RNS testu personām 24 – 48 stundas pirms tāda plānveida veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanas, kas nav pieejams dienas stacionārā, bet kura veikšanu nevar atlikt līdz Covid-19 vakcinācijas sertifikāta saņemšanai, piemēram, aborti, datortomogrāfija un citi.

Grase skaidroja, ka "Liepājas reģionālā slimnīca" ambulatoro speciālistu konsultācijas tiek nodrošinātas iedzīvotājiem atbilstoši iespējām attālināti. Ja ambulatoro speciālistu konsultācijas nav iespējams nodrošināt attālināti, tad to nodrošina tikai ar sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu vai arī ar Covid-19 RNS testa sertifikātu, kura derīguma termiņš ir līdz 48 stundām kopš materiāla paņemšanas.

"Liepājas reģionālā slimnīca" ambulatoros pakalpojumus bērniem nodrošina līdz bērna divu gadu vecumam, ja pavadošai personai ir sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts vai Covid-19 RNS testa sertifikāts, kura derīguma termiņš ir līdz 48 stundām kopš materiāla paņemšanas, un bērnam ir veikts Covid-19 RNS tests, ja ir klīniskas vai epidemioloģiskas indikācijas.

Ambulatorie pakalpojumi bērnam pēc divu gadu vecuma pieejami, ja pavadošai personai ir sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts vai Covid-19 RNS testa sertifikāts, kura derīguma termiņš līdz 48 stundām kopš materiāla paņemšanas un bērnam ir veikts Covid-19 RNS tests, ja ir klīniskas vai epidemioloģiskas indikācijas.

Savukārt bērnam pēc 12 gadu vecuma ambulatorie pakalpojumi pieejami, ja ir veikts Covid-19 RNS tests vai ir sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts un arī pavadošai personai ir sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts vai Covid-19 RNS testa sertifikāts.

"Liepājas reģionālā slimnīca" ambulatorie izmeklējumi tiek nodrošināti personām tikai ar sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu vai ar Covid-19 RNS testa sertifikātu.

Ambulatorās pieņemšanas pie speciālista un/vai izmeklējumus nodrošina tikai pēc pieraksta, nosakot precīzu ierašanās laiku veselības aprūpes pakalpojuma saņemšanai, ar pietiekamu laika periodu starp pacientu pieņemšanu, lai nodrošinātu, ka viņi nesatiekas.

Pacientu apmeklēšana stacionārā tiek pārtraukta. Izņēmums ir kritiskā stāvoklī esoša pacienta apmeklējums, apmeklējumu lietderību nosaka ārstējošais ārsts. Tuviniekiem jāuzrāda sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu par vakcināciju vai pārslimošanu vai testēšanas sertifikātu, kura derīguma termiņš ir līdz 48 stundām kopš materiāla paņemšanas. Jāveic antigēna tests pirms pacienta apmeklējuma, un tas ir maksas pakalpojums.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Liepāja Slimnīca
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form