Lietošanai saņemti visi no konfiscētā spirta pārstrādātie dezinfekcijas līdzekļi
Foto: Shutterstock

Nodrošinājuma valsts aģentūrā (NVA) saņemtas pēdējās piegādes ar visiem dezinfekcijas līdzekļiem, kas pārstrādāti no spirtu saturošā šķidruma, kas iepriekš bija paredzēts iznīcināšanai, portālu "Delfi" informēja iekšlietu ministra padomniece Beata Jonīte. Dezinfekcijas līdzekļi tiek izdalīti iekšlietu dienestiem virsmu dezinfekcijai, kā arī jau nodots citām iestādēm.

Latvijā izsludinātā ārkārtējā stāvokļa laikā DELFI publikācijas par jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 pieejamas bez maksas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau ziņots, ka Ministru kabinets 19. martā apstiprināja Nodrošinājuma valsts aģentūrai (NVA) iznīcināšanai nodoto spirtu saturošo šķidrumu izmantošanu telpu un virsmu dezinfekcijai iekšlietu resorā, kā arī citās valsts un pašvaldības iestādēs. Atbalstīta tika arī pudeļu iegāde spirta šķīduma pārliešanai, fasēšanai un loģistikai.

NVA glabāšanā atrodas ar spēkā stājušos galīgo nolēmumu kriminālprocesā vai administratīvo pārkāpumu lietā iznīcināšanai nodotie spirtu saturošie šķidrumi. Pārstrādei dezinfekcijas līdzekļos bija pieejamas ap deviņām tonnām šķidrumu ar spirta koncentrāciju virs 90%.

Par dezinfekcijas līdzekļiem bez maksas daļu no pieejamajām tonnām spirta pārstrādāja AS "Madara Cosmetics" sadarbībā ar SIA "L.Ē.V.", un pārējo daļu, lūdzot samaksu tikai par izmantoto taru, bez maksas pārstrādāja SIA "Rīgas laku un krāsu rūpnīca", kas tika izraudzīti tirgus izpētes rezultātā.

Šobrīd 5 litru pudelēs un 0,5 litru aerosola pudelēs no abiem uzņēmumiem saņemts atpakaļ viss pārstrādei atdotais spirta šķidrumu daudzums, kas šobrīd tiek izdalīts iekšlietu dienestiem virsmu dezinfekcijai, kā arī jau nodots citām iestādēm, ieskaitot Tieslietu ministrijas pārraudzībā esošo Valsts Probācijas dienestu un Ieslodzījuma vietu pārvaldi.

"Esmu pateicīgs abiem uzņēmumiem par to, ka tie bija atvērti palīdzēt valstij grūtā brīdī un tik operatīvi saražoja līdzekļus lietošanai. Tādā veidā mums arī valsts budžetā ir izdevies ieekonomēt būtisku summu, ko būs iespēja novirzīt citām vajadzībām pandēmijas radītās krīzes apstākļos," apmierināts iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV).

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Madara Cosmetics Tieslietu ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form