Lietot atstarotājus mudinās arī bodnieki
Foto: Valsts policija

Reaģējot uz satraucošo situāciju uz Latvijas ceļiem, Valsts policija (VP) kopā ar Latvijas Pārtikas tirgotāju asociāciju (LPTA) uzsākusi satiksmes drošības kampaņu "Aizej līdz mājām droši!", mudinot cilvēkus lietot atstarotājus, portālu "Delfi" informēja policijā.

Uzsākot sadarbību, veikalu tīkli "Rimi", "Maxima" un "Narvesen" Valsts policijai dāvina 20 tūkstošus atstarotāju un 503 tirdzniecības vietās Latvijā gan gājējiem, gan autovadītājiem atgādinās par atstarotāju lietošanas nepieciešamību.

"Šie veikalu tīkli ir ikdienas sabiedrotais vairumam Latvijas iedzīvotāju, un ik dienu tajos iepērkas vairāk nekā 700 tūkstoši cilvēku. Tāpēc, redzot biedējošo statistiku un traģiskos ceļu satiksmes negadījumus uz Latvijas ceļiem, esam nolēmuši līdzdarboties," stāsta LPTA izpilddirektors Noris Krūzītis.

Policija arī turpmāk diennakts tumšajā laikā regulāri dosies reidos gan pilsētās, gan ārpus tām, apsekojot situāciju neapgaismotajos ceļa posmos. Gājējiem, kuri šādās vietās tiks sastapti bez atstarotājiem, policisti atgādinās par to lietošanas svarīgumu, kā arī sastādīs brīdinājuma vai pārkāpuma protokolu. Gājēji saņems arī atstarotājus.

Lielāko mazumtirdzniecības tīklu atbalstu sabiedrības uzrunāšanā policija vērtē ļoti atzinīgi. "Ar neredzamo gājēju problēmu cīnāmies daudzus gadus – bijušas kampaņas, individuāla prevencija, aktivitātes un pasākumi. Taču, lai aizsniegtu un uzrunātu cilvēkus, nepieciešami aizvien jauni risinājumi," atzīst VP Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Artis Velšs.

Šā gada rudens uz Latvijas ceļiem bijis īpaši traģisks - tumšajos mēnešos avārijās bojā gājuši 37 cilvēki, no tiem vairāk kā puse jeb 20 cilvēki bijuši gājēji, atgādina policijā. Lielākā daļa no šiem negadījumiem notikuši diennakts tumšajā laikā.

Lai vairotu atbildīgu attieksmi un drošību uz Latvijas ceļiem, VP aicina arī citus Latvijas uzņēmējus iesaistīties satiksmes drošības kampaņā "Aizej līdz mājām droši!".

Tags

Maxima Narvesen Rimi Valsts policija

Comment Form