Foto: F64

Tā dēvētais "lietus nodoklis" jeb maksa par ūdens attīrīšanu tiek piemērots visā Eiropas Savienībā (ES), bet Rīgā tas būs jāmaksā pilsētas centra, Āgenskalna un Čiekurkalna iedzīvotājiem, piektdien ziņo Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".

Kā ziņo LTV, lielākos izdevumus šī nodokļa ieviešana sagādās autostāvvietu, nevis dzīvokļu vai māju īpašniekiem.

Par lietus ūdens attīrīšanu noteiktā maksa būs atkarīga no seguma, kas atrodas zem ūdens notekcaurules. Vismazākais koeficients būs 0,1 un tas tiks piemērots tad, ja ūdens notek zālājā.

Maksājuma kopsumma būs atkarīga arī no nokrišņu daudzuma.

Jau vēstīts, ka SIA "Rīgas ūdens" turpmāk iekasēs maksājumus ne tikai par saimnieciskās kanalizācijas ūdeņu aizvadi, bet arī par nokrišņu ūdens aizvadi.

"Rīgas ūdens" lēmumu par maksas piemērošanu nokrišņu ūdens aizvadīšanai pieņēmusi, balstoties uz to, ka Rīgā ir atsevišķas teritorijas, pārsvarā centrā, kurās nav atdalīta saimnieciskās kanalizācijas notekūdeņu sistēma no lietus ūdeņu sistēmas.

Tādēļ, ja lietus ūdens nonāk kopsistēmā, tad tas aizplūst uz bioloģisko attīrīšanas staciju Daugavgrīvā, kur tiek attīrīts tāpat kā sadzīves notekūdeņi. Šis process maksā tikpat daudz, cik pārējo notekūdeņu attīrīšana.

Maksa par lietus notekūdeņu novadīšanu atsevišķai "Rīgas ūdens" klientu daļai tika piemērota jau agrāk uz atsevišķu līgumā atrunātu nosacījumu pamata, taču ar 2016. gada 1. aprīli stājās spēkā jaunie Ministru kabineta noteikumi, kuri nosaka obligātu šādas maksas piemērošanu, līdz ar to minētie noteikumi attiecas uz visiem iedzīvotājiem un arī komersantiem, no kuru īpašumiem un teritorijām lietus ūdens nonāk kopsistēmā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!