Lietuviešu uzņēmums ieguvis tiesības Uzvaras parkā būvēt panorāmas ratu
Foto: LETA

Lietuviešu uzņēmums SIA "RPR Operators" izsoles kārtībā saņēmis tiesības Pārdaugavā, Raņķa dambī, izbūvēt panorāmas ratu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lēmumu par apbūves tiesību izsolīšanu uz 30 gadiem Rīgas dome pieņēma pērn jūlijā. Lēmums paredzēja izsolei nodot 5700 kvadrātmetru lielu zemesgabalu Uzvaras parkā, starp Raņķa dambi un Slokas ielu.

Kā pastāstīja Rīgas domes Īpašuma departamentā, izsole notika pērn oktobrī, un tajā uzvarēja "RPR Operators". 90% uzņēmuma pieder lietuviešu uzņēmumam "Mozavita", bet 10% – Dimitrijam Uspenskim. Uzņēmums dibināts 2018. gadā un atbilstoši deklarētajam darbojas atrakciju un atpūtas parku nozarē, taču līdz šim saimniecisko darbību nav veicis.

Izsole paredz uzņēmumam piešķirt apbūves tiesības uz 30 gadiem. Rata augstums nevarēs pārsniegt 60 metrus. Uzņēmumam ir pienākums līdz 2021. gada 30. septembrim izstrādāt un akceptēt panorāmas rata būvprojektu, saskaņojot to ar departamentu. Rata būvniecība jāpabeidz līdz 2022. gada septembrim.

Kā pastāstīja Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvis Edgars Butāns, iestādē jau ir saņemta būvniecības iecere panorāmas rata uzstādīšanai, servisa ēkas jaunbūvei un teritorijas labiekārtošanai.

Būvvalde lēmumu šajā jautājumā plāno pieņemt 20. jūnijā, jo lūgusi attīstītāju iesniegt papildu informāciju. Piemēram, būvvalde ir lūgusi iesniegt vairākus rata izvietojuma variantus ar vizualizācijām un to analīzi vides kontekstā.
Tāpat lūgts iesniegt esošo celiņu tīkla un tam pakārtoti veidoto stādījumu inventarizāciju un analīzi, darbību aprakstu esošo apstādījumu saglabāšanai un tamlīdzīgi.

Par panorāmas rata būvniecību Rīgā ir diskutēts vairākkārt, un dažādi investori to vēlējušies izvietot, piemēram, Esplanādē, taču nedz politiķu, nedz sabiedrības atbalstu iecere par rata būvniecību pašā centrā nav guvusi.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form