Likteņdārza skatu terases izbūvei saziedoti 28 000 lati
Foto: Publicitātes foto

Latvijas Televīzijas un Kokneses fonda rīkotajā topošā Likteņdārza atbalsta akcijā "Top Latvijas Likteņdārzs!" saziedoti 28 tūkstoši latu, portālu "Delfi" informē projekta preses pārstāve Inga Vasiļjeva.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Akcijā savu sniegumu ziedoja Liepājas teātra aktieri, kā arī mūziķi Valts Pūce, Raimonds Ozols, Aija Andrejeva, Andris Ērglis, Normunds Kalniņš un Reinis Lapa.

Skatu terases tapšanas ziedojumu vākšanas akcija norisinājās piektdien, 24. augustā, akcijas tiešraides laikā LTV1 ēterā un LTV.LV, kā arī sestdien, 25. augustā, kad LTV1 ēterā bija skatāms "Top Latvijas Likteņdārzs!" atkārtojums.

"Mēs izsakām pateicību māksliniekiem, kuri ziedoja savu talantu, bez maksas uzstājoties akcijā, kā Latvijas Televīzijai par iniciatīvu un radošu spēju realizēt idejas," akcentē Kokneses fonda valdes loceklis Vilis Vītols.

Jau ziņots, ka augusta vidū Likteņdārzā sākusies Skatu terases izbūve. Tā top pēc Latvijas jauno arhitektu Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes absolventu Lauras Lauderes un Didža Jaunzema ideju skices, kas 2009. gadā uzvarēja konkursā. Skatu terases būvniecību līdzfinansē Japānas fonds Commemorative Organization for the Japan World Exposition (70). Skatu terases būvniecība tiks pabeigta jau 2012. gada rudenī.

No jauno arhitektu Lauras Lauderes un Didža Jaunzema iecerētās Skatu terases pavērsies plašs skats uz Daugavu un Kokneses pilsdrupām.

"Man ļoti patīk doma radīt ko skaistu, lai gan liela dārza daļa veltīta smagas un negatīvas pieredzes piemiņai. Tas, manuprāt, palīdz samierināties ar pagātni un koncentrēties uz šodienu un nākotni. Un tieši šī ideja spēcīgi caurstrāvo japāņu arhitekta Shunmyo Masuno ieceri. Liketņdārza veidotāji izvēlējušies atvērto dārza veidošanas procesu un vēlmi iesaistīt sabiedrību dārza tapšanā nevis kā ierasts "pasniegt visu uz paplātes." Iesaistīšanās tapšanas procesā sniedz lielāku piederības un arī atbildības sajūtu," teic arhitekte Laura Laudere:

Lauras Lauderes un Didža Jaunzema kopdarbam ir viegla konstrukcija, tas maksimāli piekļaujas vietējam reljefam un ir emocionāli atbrīvojošs, vislabāk iekļaujoties projekta autora Shunmyo Masuno filozofiskajā koncepcijā.

"Skatu terase un paviljons novietots piemiņas parka Mierinājuma zonā, kas ir pirmā Nākotnes daļas zona Likteņdārza parkā. Projektā akcentēta latvieša ciešā saikne ar dabu, kas ir kā iekšējās enerģijas, spēka, miera un harmonijas avots. Daba ir izvirzīta kā vietas prioritāte, jo tieši tā ir mierinājums. Skatu paviljons un terase veidota, ievērojot novietnes īpatnības – reljefu, koku izvietojumu, svarīgākos skatu punktus. Skatu terasei un ēkai tiek veidoti dažādi "atklātības līmeņi", kas rada iespēju to izmantot gan dažādos laika apstākļos, gan katram apmeklētājam izvēlēties sev tīkamāko atklātības vai noslēgtības līmeni. Galvenā projekta arhitektoniskā ideja ir ēkas apjoms, kas, sekojot cilvēku kustībai novietnē, no taciņas un soliņa pakāpeniski pārtop ēkā," akcentē Skatu terases arhitekti.

Konkursā, kurš noslēdzās 2009. gada nogalē, tika aicināti piedalīties RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes un Latvijas Mākslas akadēmijas studenti. Darbu bija iespējams izstrādāt individuāli vai komandā. Pavisam konkursā tika iesniegti 24 darbi. Konkursa uzdevums bija izstrādāt metu skatu terasei ar paviljonu Daugavas krastā ar nosacījumu, ka tam jāiekļaujas apkārtējās vides un paredzamā parka izveides kontekstā. Konkursa žūrijas darbus vadīja tās priekšsēdētājs – "Kokneses fonda" padomes priekšsēdētājs V. Vītols. Žūrijā bija pārstāvēti Latvijas arhitektūras eksperti Andris Kronbergs un Raimonds Saulītis no SIA "Projektēšanas birojs ARHIS", LMA asociētā profesore Barbara Ābele un RTU APF dekāns asociētais profesors Uģis Bratuškins u.c.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Aija Andrejeva Andris Ērglis Andris Kronbergs Daugava (upe) Latvijas Mākslas akadēmija Latvijas Televīzija Likteņdārzs Raimonds Ozols Valts Pūce
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form