Likumsakarīga būtu valdības demisija, pauž mediķu organizācijas
Foto: F64

Valdības lēmumi nav ētiski, jo augstāk par cilvēku dzīvību vērtē īstermiņa ieguvumus, piemēram, teātra vai koncerta apmeklējumu, tādēļ profesionālās mediķu organizācijas uzskata, ka esošā situācija nepārprotami parāda valdības nespēju risināt krīzes situāciju valstī – likumsakarīga būtu valdības demisija un neatkarīgu profesionāļu valdības izveidošana, kopīgā paziņojumā norāda Latvijas Ārstu biedrība (LĀB), Latvijas Jauno ārstu asociācija (LJĀA) un Latvijas Māsu asociācija (LMA).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Mediķi paziņojumā aicina valdību izbeigt skatīties uz krīzes situāciju veselības aprūpē kā politisku procesu un neignorēt ekspertu un veselības aprūpes profesionāļu viedokli.

LĀB, LJĀA un LMA uzskata, ka valstī esošās ilgstoši smagās situācijas cēlonis ir valdības nespēja konstruktīvi un pārdomāti vadīt krīzi – arī pēdējo valdībā pieņemto lēmumu sekas būs simtiem mirušo.

"Valdības rīcība vairs nav tikai neizlēmīga, tā ir uzskatāma par nolaidīgu un noziedzīgu pret Latvijas iedzīvotājiem," pauž mediķi.

Organizācijas paziņojumā uzsver, ka esošajā situācijā vienīgais veids, kā ierobežot nekontrolēto Covid-19 izplatību, ir nekavējoties un maksimāli ierobežot nevajadzīgus iedzīvotāju kontaktus. Ierobežojumiem ir jābūt stingriem, skaidri saprotamiem, tūlītējiem un labi kontrolējamiem un lēmumu pieņemšana nedrīkst būt novilcināta, tai jābūt operatīvai un konstruktīvai, norāda mediķi.

Jau šobrīd veselības aprūpes pakalpojumi ir būtiski ierobežoti, kas daudziem liedz saņemt nepieciešamo medicīnisko palīdzību. Ja valdības lēmumi netiks mainīti, veselības aprūpes sistēma nespēs sniegt palīdzību arī simtiem ne-Covid-19 pacientu neatliekamās, dzīvību apdraudošās situācijās, brīdina mediķi.

"Medicīnas darbinieki jau tagad ir spiesti šķirot pacientus. Tādējādi valdība piespiež ārstus pieņemt lēmumu, kuriem sniegt palīdzību, kuriem nē, kuriem ļaut dzīvot, bet kuriem mirt. Brīdinām, ka ilgtermiņā par to atbildība būs jāuzņemas nevis medicīnas darbiniekiem, bet valdībai un politiķiem," pauž organizācijas.

Tās uzsver, ka Covid-19 epidemioloģiskā situācija ir valsts drošības un pastāvēšanas jautājums. Partneri Eiropā un pasaulē ar bažām seko līdzi notiekošajam Latvijā, valdības nespējai pieņemt izlēmīgus un valstiski svarīgus lēmumus, nodrošināt pat elementārus slimību ierobežojošus pasākumus, norāda mediķu organizācijas.

"Valdība savos lēmumos ir absolūti neētiska, jo augstāk par cilvēku dzīvību vērtē īstermiņa ieguvumus, piemēram, teātra vai koncerta apmeklējumu. Profesionālās mediķu organizācijas uzskata, ka esošā situācija nepārprotami parāda valdības nespēju risināt krīzes situāciju valstī, tāpēc likumsakarīga būtu valdības demisija un neatkarīgu profesionāļu valdības izveidošana," uzskata mediķi.

Jau ziņots, ka, ņemot vērā straujo Covid-19 izplatību, Latvijā no 11. oktobra līdz 11. janvārim izsludināta ārkārtējā situācija.

Ārkārtējās situācijas laikā tiks paredzēti jauni ierobežojumi tirdzniecībā, ēdināšanā un kultūras pasākumu organizēšanā, kā arī pienākums līdz 15. novembrim vakcinēties valsts pārvaldē un pašvaldību iestādēs strādājošajiem.

Sīkāk par izmaiņām var lasīt šeit.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Latvijas Ārstu biedrība Medicīna
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form