Lindermans neplāno referendumam rīkot lielu reklāmas kampaņu
Foto: AFI

Reklāmas kampaņai 18.februārī gaidāmajai tautas nobalsošanai par krievu valodas statusu nav plānots izlietot lielus finanšu līdzekļus, pastāstīja referenduma iniciators, biedrības "Dzimtā valoda" līderis Vladimirs Lindermans.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Kā vienmēr, mums ir grūti ar finansēm, tāpēc kampaņa būs lēta. Būs skrejlapas, nofilmēsim kādu videoklipu, tas no mūsu puses arī viss," teica Lindermans. "Nedomāju, ka te būtu jātērē pārāk daudz."

Lindermans norādīja, ka konkrēti pasākumi pirms referenduma kampaņai vēl nav izlemti un lielāka skaidrība vārētu būt nedēļas otrajā pusē.

Kā ziņots, Lindermans pagājušajā nedēļā izplatījis skrejlapas ar aicinājumu latviešiem "nepiedalīties krusta karā pret krievu valodu". Tajās viņš uzrunā savus līdzpilsoņus - latviešus. Lindermans aicina ieklausīties viņā - "gudrā un godīgā cilvēkā, kas bija kopā ar jums barikādēs". Viņa uzskati kopš tā laika neesot mainījušies un Lindermans joprojām iestājoties par taisnīgumu.

"Valdošie politiķi aicina uz krusta karu pret krievu valodu. Ar putām uz lūpām viņi cenšas pārliecināt latviešus, ka tā esot svēta cīņa par Latviju. Viņi melo. Tā ir cīņa par viņu savtīgajām interesēm," raksta biedrības "Dzimtā valoda" līderis.

Viņš aicina latviešus nedoties "krusta karā" pret saviem krievu kaimiņiem, jo "nekas labs tur neiznāks".

"Mēs kopā dzīvojam un dzīvosim šajā zemē. Kopā mēs varam izveidot lielisku valsti, ko apskaudīs visa pasaule. Latvijas krievi ir gatavi strādāt Latvijas labā, bet tikai ar vienādām tiesībām, nevis kā otrās šķiras cilvēki," norāda Lindermans. "Mēs neesam šeit nedz nejauši viesi, nedz ārzemnieki, nedz okupanti. Mēs esam tādi paši saimnieki šajā zemē kā latvieši."

Lindermans jautā, vai ir noziegums, ja cilvēki vēlas, lai viņu dzimtā valoda tiktu legalizēta. "Īsts noziegums un pilnīgs absurds ir fakts, ka krievu valodai Latvijā šodien ir tāds pats svešvalodas statuss kā, piemēram, portugāļu vai hindi valodai," apgalvo politiķis.

Viņš aicina neticēt pasākām par "zaļo dzīvi "latviskajā Latvijā bez krieviem"". Tās esot tukšas iedomas un "bez krieviem nesanāks".

"Māja, ja tā ir sašķēlusies divās pusēs, nepastāvēs. Bet kopā mēs esam spēks. Tikai balstoties uz šo spēku, Latvija atdzims," rezumē Lindermans.

Skrejlapās iekļauts aicinājums krievu tautības cilvēkiem, ja šis uzsaukums nonācis viņu rokās, iedot to izlasīt latvietim - savam radiniekam, draugam vai kaimiņam.

Kā ziņots, 18.februārī notiks tautas nobalsošana par grozījumiem Satversmē, kas paredz mainīt krievu valodas statusu. Referendumā Satversmes grozījumi tiks pieņemti, ja par tiem nobalsos vairāk nekā puse balsstiesīgo vēlētāju, kuru skaits 11.Saeimas vēlēšanās bija 1 543 786, tātad par otras valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai referendumā būs jānobalso vismaz 771 893 vēlētājiem.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Valodas referendums Vladimirs Lindermans
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form