LIZDA aicina saīsināt bērnudārzu darba laiku Covid-19 izplatības laikā
Foto: Shutterstock

Ņemot vērā pieaugošo Covid-19 izplatību pirmsskolās, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) aicina pašvaldībās un pirmsskolās izvērtēt iespēju saīsināt bērnudārzu darba laiku vai aicināt vecākus iespēju robežās nevest bērnus uz izglītības iestādēm, "tādējādi saudzējot ikviena veselību".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

LIZDA vēstulē pašvaldībām pauž sapratni par šī brīža situāciju, ka mediķi, policisti, kā arī citu profesiju pārstāvji, kas nodrošina sabiedrības ikdienas vajadzības, nevar veikt savus darba pienākumus attālināti, jo ir pakļauti darbam tiešā kontaktā cīņā ar pandēmijas izraisītajām sekām.

Kā norāda arodbiedrība, pirmsskolas izglītības iestāžu darbinieki zina, cik svarīgs ir vecāku darbs un cik nozīmīgs viņiem ir pirmsskolas iestādes darbs un ir gatavi strādāt. "Taču svarīgi, lai mēs visi – bērni, vecāki, pirmsskolas darbinieki, būtu veseli un pēc iespējas ātrāk apturētu vīrusa izplatību. Tāpēc aicinām ļoti atbildīgi ievērot visas noteiktās drošības prasības un meklēt risinājumus, lai pēc iespējas samazinātu kontaktēšanos," uzsver LIZDA.

LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga aicina vecākus saudzēt pirmsskolas darbiniekus, un iespēju robežās izvērtēt iespēju nevest bērnus uz pirmsskolām, kurās "jau tā akūti trūka darbinieku arī līdz Covid-19 pandēmijai".

"LIZDA jau vairākkārt norādīja, ka pirmsskolas izglītības iestāžu darbinieki ir pakļauti lielākam riskam inficēties ar Covid-19, jo vienlaicīgi un ilgstoši ir kopā ar vairākiem bērniem no dažādām mājsaimniecībām. Ar ļoti retiem izņēmumiem, pirmsskolas ir strādājušas jebkādos Covid-19 izplatības apstākļos, darbs ir noticis klātienē," sacīja Vanaga.

Viņa piebilda, ka pirmsskolu kolektīvi ir gatavi strādāt, saprot ikviena vecāka darba nozīmi, taču situācijā, kad tieši visvairāk saslimst pirmsskolās strādājošie, jāsniedz palīdzīga roka arī viņiem.

Vēstulē LIZDA uzsver, ka, pamatojoties uz publiski pieejamo informāciju par epidemioloģisko situāciju valstī un saslimstības izplatību pirmsskolas darbinieku vidū, šī gada piecās nedēļās Latvijā kopumā ar Covid-19 inficējušies un saslimuši 863 pirmsskolas darbinieki, to skaitā Rīgā – 275. Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati liecina, ka saslimstība arī bērnu vidū palielinās. Viens gadījums izraisījis pirmsskolas pedagoga nāvi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 LIZDA
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form