Valsts no šī gada novembra piešķirs pašvaldībām budžeta līdzekļus, lai nodrošinātu garantētā minimālā ienākumu (GMI) līmeņa un dzīvokļa pabalstu izmaksu no 1. oktobra, norāda labklājības ministrs Uldis Augulis pilsētu un novada domju pašvaldībām adresētajā vēstulē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Saskaņā ar Sociālās drošības tīkla stratēģiju valsts līdzfinansēs pabalstu izmaksu pašvaldībās laika periodā no š.g. 1.oktobra līdz 2011.gada 31.decembrim, informēja Labklājības ministrijā.

Atbilstoši Labklājības ministrijas (LM) sagatavotajam noteikumu projektam plānots, ka šogad valsts visām pašvaldībām atmaksās 50% no GMI pabalstam izlietotajiem līdzekļiem un 20% no dzīvokļa pabalstam izlietotajiem līdzekļiem. Finanšu līdzekļus līdz nākamā mēneša 25.datumam paredzēts atmaksāt katru mēnesi.

Lai saņemtu valsts līdzfinansējumu, pašvaldībām vai to sociālajiem dienestiem līdz katra mēneša 15.datumam būs jāvēršas LM ar noteikta parauga pieprasījumu. Tajā jāsniedz informācija par pašvaldības sociālajiem pabalstiem mēnesī izlietoto līdzekļu apmēru un nepieciešamo valsts budžeta līdzfinansējuma apmēru.

LM uzsver, ka normatīvā bāze GMI un dzīvokļa pabalstu atmaksāšanai pašvaldībām šobrīd ir sagatavošanas procesā. Grozījumus Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā Saeimas Sociālo un darba lietu komisija kā steidzamus gatavo izskatīšanai pirmajā lasījumā. Savukārt Ministru kabineta noteikumu projektu Valsts budžeta līdzekļu piešķiršanas nosacījumi pašvaldībām garantētā minimālā ienākumu līmeņa pabalsta un dzīvokļa pabalsta izmaksu nodrošināšanai un līdzekļu piešķiršanas kārtība valdībā izskatīs pēc likumprojekta akceptēšanas Saeimā, kas varētu būt novembra sākumā.

Lai nodrošinātu operatīvu valsts budžeta līdzekļu saņemšanu novembrī par oktobra mēnesi, pašvaldībām līdz 30.oktobrim Labklājības ministrijai elektroniski jāiesūta informācija par saņēmēju.

Vienlaikus LM atgādina, ka viens no nosacījumiem līdzfinansējuma saņemšanai ir normatīvajos aktos noteikto normu ievērošana.

Kamēr nav stājušies spēkā grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā, novērtējot klienta materiālos resursus, par ienākumiem neuzskata vairākus pabalstus, t.sk., bērna kopšanas pabalstu, piemaksu pie bērna kopšanas vai vecāku pabalsta par dvīņiem vai vairākiem vienās dzemdībās dzimušiem bērniem, pirmos 100 latus no vecāku pabalsta, ģimenes valsts pabalstu un piemaksu pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu invalīdu, bērna invalīda kopšanas pabalstu, pabalstu invalīdam, kuram nepieciešama kopšana, pabalstu ar celiakiju slimajiem bērniem, pabalstu transporta izdevumu kompensēšanai invalīdiem, kuriem ir apgrūtināta pārvietošanās, bērna piedzimšanas pabalstu, apbedīšanas pabalstu, bezdarbnieka stipendiju profesionālās apmācības, pārkvalifikācijas vai kvalifikācijas paaugstināšanas, kā arī neformālās izglītības ieguves laikā.

Savukārt pašvaldības un Nodarbinātības valsts aģentūras organizētā pasākuma "Darba praktizēšana ar stipendiju" ietvaros saņemtā stipendija 100 latu apmērā mēnesī ieskaitāma klienta un viņa ģimenes ienākumos.

Vienlaikus pašvaldībai ir tiesības savos saistošajos noteikumos noteikt labvēlīgākus nosacījumus attiecībā uz kredītņēmējiem, kas to izlietojuši vienīgā mājokļa iegādei, kā arī patēriņa kredīta ņēmējiem, kuri objektīvu apstākļu dēļ nonākuši maksātnespējas situācijā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form