LM pārdala nozares finansējumu vairāk nekā četru miljonu eiro apmērā
Foto: PantherMedia/Scanpix

Otrdien, 10. novembrī, Ministru kabineta sēdē atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) rosināto nozares finansējuma iekšējo pārdali 4 219 487 eiro apmērā, lai īstenotu neatliekamos pasākumus, portālu "Delfi" informēja LM pārstāvis Egils Zariņš.

Latvijā izsludinātā ārkārtējā stāvokļa laikā DELFI publikācijas par jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 pieejamas bez maksas.
close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

LM ir izvērtējusi nozarē sniegto pakalpojumu izpildi 2020. gada deviņos mēnešos un to izpildes tendences, un, sakarā ar Covid-19 izsludināto ārkārtējo situāciju Latvijā, arī prognozējamo līdzekļu atlikumu līdz gada beigām.

Līdz ar to tehnisko palīglīdzekļu nodrošināšanai tiks papildus 262 991 eiro. Par šo naudu plānots samazināt rindu uz ortozēm, pretizgulējumu matračiem, funkcionālajām gultām, pārvietošanās palīglīdzekļiem un citiem palīglīdzekļiem. Prognozēts, ka šādi nepieciešamos palīglīdzekļus saņems vairāk nekā 600 cilvēku ar invaliditāti, uzsvēra Zariņš.

Sociālās rehabilitācijas pakalpojumu nodrošināšanai personām ar dzirdes invaliditāti rindas mazināšanai piešķirs vēl 34 983 eiro, tādējādi vēl papildu 16 cilvēki ar invaliditāti varēs saņemt sociālo rehabilitāciju.

Valsts sociālās aprūpes centru sniegto pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai līdz gada beigām paredzēti vēl 2 729 068 eiro – infrastruktūras sakārtošanai un Covid-19 infekcijas izplatības un masveida inficēšanās gadījumu novēršanai un klientu drošības risku mazināšanai. Ar šo naudu tiks kompensēti arī tie izdevumu, kas jau tika novirzīti pretepidēmiskajiem pasākumiem Covid-19 izplatības mazināšanai, norādīja Zariņš.

Sociālās integrācijas valsts aģentūras sniegto pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai pārdalīti 171 460 eiro, kas arī domāti infrastruktūras sakārtošanai un Covid-19 infekcijas izplatības un masveida inficēšanās gadījumu novēršanai un klientu drošības risku mazināšanai.

Savukārt Satversmes tiesas sprieduma izpildei, proti, lai segtu nenomaksātās valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas invaliditātes apdrošināšanai par periodu no 1998. gada 1. janvāra līdz 2002. gada 31. decembrim līdzekļu pārdales rezultātā piešķirs 1 020 985 eiro, norādīja ministrijā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Labklājības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form