LM uzdod centra 'Rīga' direktorei izvērtēt 'Ezerkrastos' konstatētos pārkāpumus
Foto: DELFI

Labklājības ministrija (LM) uzdevusi valsts sociālās aprūpes centra "Rīga" direktorei Elvīrai Kiselei izvērtēt situāciju centra filiālē "Ezerkrasti" un sniegt priekšlikumus par konstatēto trūkumu novēršanu, informēja ministrijas pārstāvis Egils Zariņš.

Pēc viņa teiktā, par plānoto tikšot informēts arī tiesībsargs Juris Jansons.

Kā ziņots, valsts sociālās aprūpes centra "Rīga" filiālē "Ezerkrasti" vērojami rupji cilvēktiesību pārkāpumi un netiek ievērotas tiesībsarga 2018. gadā sniegtās rekomendācijas, pēc viesošanās centrā secinājis Tiesībsarga birojs.

Kā informēja Tiesībsarga biroja Komunikācijas un starptautiskās sadarbības nodaļas vadītāja Ruta Siliņa, biroja Prevencijas daļas pārstāvji un Tiesībsarga biroja pieaicināta eksperte-psihiatre kopā ar biedrības "Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi" pārstāvēm 2019. gada 21. maijā un 30. maijā bez iepriekšēja brīdinājuma apmeklēja filiāli "Ezerkrasti".

Abu vizīšu mērķis bijis pārbaudīt tiesībsarga 2018. gadā nosūtīto rekomendāciju ieviešanu un ar tām saistītos problēmjautājumus. Birojs vēlējies pārliecināties, vai klientu pārvietošana no centra "Rīga" filiāles "Baldone" uz filiāli "Ezerkrasti" notiek, "ievērojot klientu vislabākās intereses".

Siliņa informēja, ka, izvērtējot vizītes laikā iegūto informāciju, secināts, ka par sociālo aizsardzību atbildīgā valsts pārvaldes iestāde un LM "pilnībā neievēro savus iepriekšējos gados nospraustos mērķus un politikas plānošanas dokumentos noteiktos principus – Latvijas viennozīmīgu virzību uz deinstitucionalizācijas procesu". Tiesībsarga birojs uzskata, ka LM padara par neiespējamu nodrošināt institūcijās esošajiem klientiem ministrijas paredzēto pamatmērķi – ģimeniskai videi tuvinātus un kvalitatīvus pakalpojumus.

Source

LETA

Tags

Juris Jansons Labklājības ministrija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form