Foto: Shutterstock

Atsaucoties Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) aicinājumam, mobilo pakalpojumu operators "Latvijas Mobilais telefons" (LMT) un uzņēmums "Bite Latvija" gatavi piedāvāt kopumā vairāk nekā 5000 viedierīces, lai skolēniem, kuriem šādu tehnoloģiju nav, būtu iespējams piedalīties attālinātajā mācību procesā.

Jau ziņots, ka IZM nesen veiktajā aptaujā noskaidrojusi – Latvijā ir aptuveni 3% skolēnu, kuriem mājās nav ne datora, ne viedtālruņa ar interneta pieslēgumu, kas rada grūtības šiem skolēniem piedalīties attālināto mācību procesā.

Lai šo problēmu operatīvi risinātu, IZM uzrunājusi privātos partnerus, kuri pauduši atbalstu viedierīču nodrošinājumam skolēniem attālinātā mācību procesa īstenošanai. Rezultātā LMT gatavs piedāvāt skolēniem 2266 viedierīces, savukārt "Bite Latvija" – 3000 viedierīces. Abi operatori nodrošina šīm iekārtām arī bezmaksas zvanu un interneta pieslēgumu, piebilst IZM.

Ministrija aicina arī citus potenciālos partnerus pieteikties līdzdalībai skolēnu attālinātā mācību procesa nodrošināšanā.

"Krīzes situācija valstī ir vienlaikus sagādājusi daudzus izaicinājumus, taču tā ir devusi arī jaunas iespējas: viena no tām ir attālinātā mācību procesa uzsākšana Latvijā. Ar šo soli mēs nodrošināsim vajadzīgos instrumentus, lai kvalitatīvu izglītību nodrošinātu ikvienam Latvijas cilvēkam, jo īpaši sociāli mazāk aizsargātajām iedzīvotāju grupām. Paldies partneriem par aktīvo iesaisti šī jautājuma risināšanā," gandarījumu paudis ministrijas parlamentārais sekretārs Reinis Znotiņš.

IZM dati liecina, ka vecumposmā no 1. līdz 5. klasei bērnu, kuriem nav nekādu viedierīču, ir nedaudz vairāk par 3000 jeb 3,6% no kopējā skaita, 6. - 9. klasē tie ir gandrīz 2000 jeb 2,8% no kopējā skaita, bet no 10.-12. klasei – 361 jeb 1,22% no kopējā skolēnu skaita.

IZM aptaujas dati liecina, ka skolās, kurās bērnu skaits ir mazāks par 100 skolēniem, viedierīču trūkums ir procentuāli lielāks – to nav vidēji ap 4,5% skolēnu, savukārt vidēji valstī tie ir 2,9%.

Ceturtdien IZM virza šo piedāvājumu izskatīšanai valdībā, aicinot piešķirt līdzfinansējumu.

IZM divas nedēļas pēc mācību atsākšanās izglītības iestādēs uzraudzīs, kā tiek īstenots attālinātas mācīšanās process, līdz ar to netiek izslēgta iespēja, ka pēc tam var tikt lemts par brīvlaika pagarināšanu.

Visu "Delfi TV ar Jāni Domburu" raidījumu, kurā izglītības zinātnes ministre Šuplinska, Calaks un Izglītības kvalitātes valsts dienesta Uzraudzības departamenta vadītājs Juris Zīvarts, var noskatīties šeit.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!