LNB Atbalsta biedrībai pērn ziedoti vairāk nekā 130 tūkstoši latu
Foto: LETA

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrība pērn ziedojumos saņēmusi vairāk nekā 130 tūkstošus latu, pastāstīja biedrības pārstāve Sanita Kitajeva.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ziedojumu apmērs, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, pērn pieaudzis. Lielākie ziedojumi bijuši projektam "Atbalsts LNB krājumam". Lielākās ziedojumu summas 2011.gadā saņemtas no Latvijas Universitātes studentu korporācijas "Fraternitas Lataviensis" (101 000 Kanādas dolāru) un no mecenātes, kura vēlas palikt anonīma (30 000 latu).

Kopumā līdz šim ziedojumos saņemti 878 372 lati. Ziedotāju vārdi atbilstoši ziedojuma apmēram tiks iemūžināti jaunajā bibliotēkas ēkā.

Lai palīdzētu Nacionālajai bibliotēkai kļūt saturā bagātākai, LNB Atbalsta biedrība jau četrus gadus īsteno projektu "Atbalsts LNB krājumam" un aicina ziedot jaunu, aktuālu izdevumu iepirkumiem. Pateicoties ziedojumiem, pērn Nacionālā bibliotēka iegādājusies 297 grāmatas (324 sējumus). Šo četru gadu laikā kopumā iepirkts 831 vērtīgs izdevums (vairāk nekā 1000 sējumi) un 117 e-grāmatu.

Nozīmīgākie biedrības 2011.gada projekti bija "Atbalsts LNB krājumam", "Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa", festivāla "Staro Rīga" projekts "Burtnieks" un sadarbība ar Kultūras ministriju, Latvijas Nacionālo bibliotēku un Nacionālo būvkompāniju apvienību bibliotēkas jaunās ēkas spāru svētku, Atvērto durvju dienas un Muzeju nakts organizēšanā.

LNB Atbalsta biedrība darbojas kopš 1998.gada, lai atbalstītu LNB projektu un Nacionālo bibliotēku un palīdzētu arī bibliotēkām Latvijā kļūt aizvien mūsdienīgākām, saturā un iespējās bagātākām. Biedrībā ir 143 biedri – daudzi sabiedrībā zināmi dažādu nozaru pārstāvji. Biedrības valdes priekšsēdētāja ir Undīne Būde. Valdē darbojas Jānis Dripe, Vita Jermoloviča, Dzintra Justa, Mārtiņš Zemītis, Valdis Lokenbahs, Olita Pričina-Voitika, Rolands Puhovs, Georgs Turlajs un Inese Zandere. Biedrības Uzticības padomi vada Karina Pētersone.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form