LNT Ziņu dienests svētdien atvadās ar īpašu raidījumu
Foto: Publicitātes foto

Ar LNT vakara ziņu un analītiskā raidījuma TOP 10 apvienoto speciālizlaidumu no skatītājiem šovakar atvadīsies LNT Ziņu dienests. Pēdējais raidījums – ieskats LNT Ziņu dienesta pastāvēšanas vēsturē, apjomīgajos arhīvos un interesantākajās epizodēs – būs ēterā šovakar, 1. decembrī, kā ierasts – nemainīgajā ziņu laikā pulksten 20.00, portālu "Delfi" informēja ziņu dienesta producente Ilze Aginta.

Pēdējās nedēļas laikā no saviem skatītājiem jau atvadījušies moderatori, kuri LNT Ziņās strādājuši no pirmās dienas – Ilze Dobele un Andris Auzāns, arī Daina Lipiniece. Viņus redzēsim vēl šovakar, kad ēterā būs arī ilggadējie LNT moderatori Ivo Goldmanis un Haralds Burkovskis.

"LNT Ziņu dienests šo gadu laikā bijis klāt visos valstij un iedzīvotājiem svarīgajos notikumos – esam sekojuši līdzi vēlēšanām un Saeimas atlaišanai, grautiņiem Vecrīgā un Zolitūdes traģēdijai, referendumiem un svētkiem, emigrācijai un remigrācijai, globālajām norisēm politikā un ekonomikā. LNT ziņas ir spējušas aktualizēt arī tematus, kas izraisījuši plašu rezonansi, ietekmējot arī norises sabiedrības labā," atgādina Aginta.

Vēsturē ieies pirms Saeimas un pašvaldību vēlēšanām LNT Ziņu dienesta rīkotās "Līderu debates", kuru jaunais formāts piešķīra īpašu dinamiku pirmsvēlēšanu cīņām un visai sabiedrībai ļāva izvērtēt gan partiju programmas, gan politiķu spēju argumentēt savus solījumus.

LNT Ziņu dienests arī ieviesa inovatīvus paņēmienus sižetu veidošanā un animācijas grafiku pielietošanā, pirmais filmēšanai 2010. gadā sāka izmantot mobilo telefonu, pirmais ieviesa jauna formāta rīta ziņu raidījumu "900 sekundes".

Aktuālo notikumu stāstīšana ziņu valodā ir bijusi LNT Ziņu dienesta ikdiena, tomēr LNT skatījies arī tālāk un plašāk, mudinot savus skatītājus būt ne tikai vērotājiem, bet iesaistīties tādās norisēs, kas kļuvušas par tradīciju.

2007. gadā tieši LNT iedibināja tradīciju "Patriotu nedēļas" laikā pie krūts piespraust sarkanbaltsarkanās lentītes. Joprojām turpinās arī LNT aizsāktās labdarības akcijas, kur tiešraidēs katru gadu kopš 2008. gada aicinājām palīdzēt smagi slimiem bērniem, atgādina.

Ar šī vakara ziņu speciālizlaidumu noslēgsies 23 gadus ilgušais LNT Ziņu dienesta darbs, kuru nodrošināja saliedēta profesionāļu komanda. Pēdējais no LNT skatītājiem atvadīsies raidījums "900 sekundes", kas vēl turpinās savu darbu kanālā līdz 13. decembrim.

Jau vēstīts, ka mediju grupā "All Media Baltics", kas paziņojusi par telekanālu TV3 un LNT ziņu dienestu apvienošanu, sākta darbinieku atlaišana.

Latvijas Žurnālistu asociācijas valde publiskā paziņojumā skaidroja, ka ziņu dienesta slēgšana ir sliktākais notikums Latvijas elektronisko mediju nozarē pēdējā desmitgadē.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) uzdevis kultūras ministram Naurim Puntulim (VL-TB/LNNK) līdz novembra beigām sniegt redzējumu un konkrētus priekšlikumus Latvijas informatīvās telpas stiprināšanai un masu mediju daudzveidības nodrošināšanai. Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome izteikusies, ka lēmums mainīt LNT formātu varētu būt pretrunā ar Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu, bet TV3 raidījuma "Nekā personīgi" žurnālisti publiskā paziņojumā pauda, ka LNT ziņu dienesta slēgšana parāda, ka mediju politika Latvijā ir izgāzusies.

Plānots, ka pēc reorganizācijas jaunajā platformā darba dienās plkst.6 būs skatāms raidījums "900 sekundes", plkst.18 sekos "TV3 ziņas īsumā", plkst.19.10 tiks pārraidīts raidījums "Bez Tabu", plkst.20 - "TV3 ziņas", plkst.20.35 – raidījums "Degpunktā", bet dienas ziņu pārraides noslēgs "Sporta ziņas" plkst.20.55 un "Laika ziņas" plkst.20.58. Savukārt sestdienās plkst.20 skatītājiem tiks piedāvāts raidījums "TV3 ziņas Sestdienā", kamēr svētdienās, kā ierasts plkst.19.10, skatītāji varēs vērot raidījumu "Nekā personīga", bet plkst.20 – "TV3 ziņas Svētdienā".

2017.gada 18.oktobrī tika noslēgts darījums, kura rezultātā starptautisks aktīvu pārvaldīšanas uzņēmums "Providence Equity Partners" iegādājās Zviedrijas mediju grupas "MTG" biznesu Baltijā. Mediju grupa nodrošina televīzijas kanālu TV3, LNT, TV6, "Kanāls2", radio "Star FM", Latvijas video portāla "TVPlay", ziņu un izklaides portāla "Skaties.lv", "TVPlay Home" satelīttelevīzijas un "SmartAD" darbību Baltijas valstīs.

Tags

Haralds Burkovskis Krišjānis Kariņš LNT Ministru prezidents MTG (Modern Times Group) TV3 TV6

Comment Form