Advokātam Jānim Lozem savulaik piederējušā uzņēmuma "Tango projekts" parādus pārņēmušais, ekspremjeram Andrim Šķēlem piederošais uzņēmums "TA sabiedrība" devis ķīlu "Nordea Bank Finland Plc." ("Nordea Bank") ar nodrošinātā prasījuma maksimālo summu 18,9 miljonu latu apmērā, liecina Uzņēmumu reģistra informācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Komentārus no darījumā iesaistītajām pusēm pirmdien vakarā nav izdevies iegūt.

Ķīlas devēja bankai bijusi Šķēlem 100% apmērā piederošā SIA "TA sabiedrība", bet parādniece - tās meitasfirma SIA "TA projekts".

"Nordea banka" pērn Šķēles firmai cedēja jeb pārdeva "Tango projekta" parādus, kas tika taisīti vērienīgu apbūves plānu īstenošanai. Proti, "Tango projekts" bija iecerējis vesela Rīgas centra kvartāla starp Dzirnavu, Tērbatas, K.Barona un Blaumaņa ielu rekonstrukciju.

Savukārt uzņēmējs Mārtiņš Lauva janvārī iesniedza prasību tiesā pret Lozi, SIA "Tango projekti" un tās īpašnieci - SIA "Blaumaņa nami" par 1,05 miljonu latu aizdevuma piedziņu. Kā trešās personas prasītāja pusē minētas Šķēles firma "TA projekts" un "Nordea banka".

Lauvas prasības nodrošināšanai Rīgas apgabaltiesa apķīlāja advokāta kontu AS "Swedbank", kapitāla daļas vairākos uzņēmumos, viņam un uzņēmumam piederošos nekustamos īpašumus Blaumaņa ielā, kā arī "Tango projektu" īpašumus galvaspilsētas centrā. Lauvas prasību pret Lozi apgabaltiesa plāno skatīt 22. aprīlī.

"TA projekts" februārī divās izsolēs plānoja pārdot visas Lozes kapitāldaļas uzņēmumā "Blaumaņa nami", kā arī šim uzņēmumam piederošās daļas "Tango projektā", kas attīsta vērienīgo nekustamā īpašuma projektu, tomēr izsoles pagaidām nezināmu iemeslu dēļ tika atceltas.

Kā liecina Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas SIA "Lursoft" informācija, februāra sākumā "Tango projekta" pamatkapitāls tika dubultots līdz 9,28 miljoniem latu. Vienlaikus firmai ir jauns īpašnieks, kāds Māris Liepiņš, kurš pārņēma uzņēmuma kontroli ar 51,22% kapitāldaļu. Atlikušie 48,78% palika SIA "Blaumaņa nami", kuru arī gandrīz pilnībā - 99% daļu - savā īpašumā ieguva Liepiņš, atstājot Lozem 1%. Līdz ar to Lozem "Tango projektā" tagad netieši pieder vairs tikai nepilns procents daļu.

Savukārt Liepiņš marta sākumā nodibinājis uzņēmumu "MM Projekts", kas 6. martā pārņēmis viņam piederošo daļu īpašuma tiesības gan "Tango projektā", gan "Blaumaņa namos".

Aprīlī piecās izsolēs plānots pārdot "Tango projektam" piederošos nekustamos īpašumus kvartālā starp Dzirnavu, Tērbatas, K.Barona un Blaumaņa ielu. Zvērināta tiesu izpildītāja Jāņa Stepanova rīkoto izsoļu kopējā sākumcena ir 5,4 miljoni latu.

Loze ar Lauvu gan esot panācis vienošanos par esošo saistību izpildi. "Tiek strādāts pie tā, lai izpildītu esošās saistības," iepriekš sacīja Loze, uzsverot, ka viņiem ar uzņēmēju Lauvu "mērķis ir kopīgs - nokārtot visas saistības" un nekādu nesaprašanos abu starpā neesot.

Loze noliedza problēmas ar maksātspēju, atzīmējot, ka nekādā gadījumā nav maksātnespējīgs.

Kā ziņots, "Tango projektu" iecerēts realizēt 10 000 kvadrātmetru lielā teritorijā. Projektā paredzēta gājēju iela, kas savienos Dzirnavu un Blaumaņa ielu, viesnīca, dzīvojamās mājas, biroju telpas, restorāni un kafejnīcas, nelieli veikali, veselības, sporta un skaistumkopšanas centri, trīs apzaļumoti iekšējie pagalmi ielas līmenī un zaļie jumti pirmā stāva līmenī. Automašīnām iecerēta pazemes stāvvieta.

"Tango projekts" noslēdzis līgumu ar pasaulē pazīstamu starptautisku viesnīcu operatoru "Hyatt" par pieczvaigžņu kategorijas viesnīcas izveidošanu.

Kopējās investīcijas "Tango projekta" realizācijā bija plānotas vairāk nekā 60 miljoni latu.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form