LPP/LC turpina tiesāties par pārsniegtajiem priekšvēlēšanu tēriņiem
Foto: LETA

Partija LPP/LC iesniegusi kasācijas sūdzību par spriedumu, ar kuru partijai likts samaksāt pusmiljonu latu valsts budžetā par pārsniegto priekšvēlēšanu izdevumu apmēru un neatļautiem dāvinājumiem.

Administratīvā apgabaltiesa jūnija vidū noraidīja LPP/LC apelācijas sūdzību par lēmumu, ar kuru partijai likts samaksāt pusmiljonu latu valsts budžetā.

Administratīvās apgabaltiesas pārstāve Līga Trubiņa teica, ka sūdzība saņemta pirmdien, tā ir pieņemta un nosūtīta Augstākās tiesas (AT) Senātam.

Sūdzības iesniegšana gan automātiski nenozīmē, ka AT Senāts to vispār skatīs. Likums noteic, ka AT senatoru kolēģijai vispirms būs jāizlemj, vai ierosināt kasācijas tiesvedību.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) lika LPP/LC atmaksāt 528 870 latu gan par pārsniegto priekšvēlēšanu izdevumu apmēru, gan neatļautiem dāvinājumiem. Partija KNAB lēmumu par šīs summas atmaksāšanu pārsūdzēja Administratīvajā rajona tiesā, taču partijai tiesas lēmums nebija labvēlīgs.

KNAB mājaslapā ievietotā informācija liecina, ka, pabeidzot 2006.gada vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarāciju pārbaudes saistībā ar aģitācijas periodā konstatētajiem partiju finansēšanas noteikumu pārkāpumiem, birojs 2008.gada novembrī uzdeva LPP/LC ieskaitīt valsts budžetā vairāk nekā pusmiljonu.

LPP/LC uzdots atmaksāt pārsniegtos pieļaujamos priekšvēlēšanu izdevumus 422 226 latu apmērā un pretlikumīgi saņemtos ziedojumus kopsummā par 106 643 latiem.

Birojs secināja, ka partija LPP/LC ir 9.Saeimas vēlēšanās piedalījušās un jau darbību izbeigušās Latvijas Pirmās partijas un "Latvijas ceļa" vēlēšanu apvienības saistību un tiesību pārņēmēja.

KNAB secinājis, ka konkrētajā gadījumā apvienība, izmantojot politisko partiju pārreģistrācijas kārtību, ir izvairījusies no saistībām pret valsti, tādējādi rīkojusies pretēji likuma mērķim, kas paredz nodrošināt partiju finansiālās darbības atbilstību parlamentārās demokrātijas sistēmai.

Kaut gan apvienības atļautais priekšvēlēšanu izdevumu limits priekšvēlēšanu periodā bija 279 631,20 latu, birojs konstatēja, ka apvienības priekšvēlēšanu izdevumu kopsumma bija 701 857 lati.

Izvērtējot apvienības priekšvēlēšanu kampaņu un ar to saistītos faktiski izlietotos finanšu līdzekļus, KNAB konstatējis, ka papildu deklarācijā norādītajiem priekšvēlēšanu izdevumiem tajā nebija norādīti vairāki ar apvienības priekšvēlēšanu kampaņu saistīti izdevumi.

Lai arī partija KNAB lēmumu apstrīdēja tiesā, pagaidām tiesas lēmums partijai ir nelabvēlīgs.

Partija "Latvijas ceļš" (LC) dibināta 1993.gadā un veiksmīgi darbojās valsts politikā līdz pat 2002.gada Saeimas vēlēšanām, kurās cieta sakāvi, un parlamentā neiekļuva neviens biedrs. Vēlāk LC satuvinājās ar Latvijas Pirmo partiju, bet 2007.gadā saplūstot izveidoja vienotu partiju LPP/LC, kuras darbība partijas sapulcē pērnā gada nogalē izbeigta.

Arī ziņots, ka Augstākās tiesas Senāts pērn rudenī atstāja negrozītu spriedumu lietā, kurā Tautas partija apstrīdēja KNAB lēmumu par 2006.gada priekšvēlēšanu aģitācijas periodā konstatētajiem partiju finansēšanas noteikumu pārkāpumiem. KNAB uzdeva partijai pārskaitīt valsts budžetā pretlikumīgi saņemtos un iztērētos finanšu līdzekļus 1 027 366 latu apmērā. Partija to pārsūdzēja, un tiesas procesi ilga vairākus gadus, taču valsts naudu tā arī nav atguvusi.

Source

BNS

Tags

KNAB LPP/LC Tautas partija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form