LTV jaunā programma piedāvās 'neideoloģizētu saturu krievu valodā'
Foto: DELFI

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) uzdevumā valsts SIA "Latvijas Televīzija" (LTV) ir sagatavojusi LTV trešās programmas krievu valodā koncepciju, kas paredz veidot jauktu žanru televīzijas kanālu krievu valodā ar subtitriem latviešu valodā, portālu "Delfi" informē NEPLP.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jaunās televīzijas programmas mērķis ir ar Latvijas stratēģisko komunikāciju sasniegt auditoriju, kura lielākoties dzīvo Krievijas televīzijas radītajā informācijas telpā, piesaistošā veidā pasniedzot tai informācijas alternatīvu un reizē izveidojot komunikācijas platformu šai mērķauditorijai.

Koncepcijā norādīts, ka jaunā kanāla satura žanri būs ziņas, aktuālā informācija un analītika, informatīvi izklaidējoši un dzīves stila raidījumi, izklaides šovi, filmas un seriāli, kā arī saturs bērniem.

Jaunā kanāla satura pamatu veidos: pašreizējie, iekšēji producētie LTV ziņu un informatīvi dokumentālie raidījumi krievu valodā; neatkarīgajiem producentiem un vietējiem/reģionāliem Latgales elektroniskajiem medijiem pasūtīts saturs; adaptēts saturs no LTV1 produktiem latviešu valodā un no arhīviem; no Eiropas sabiedriskajiem medijiem iepirkts un adaptēts, Eiropas vērtībās balstīts saturs; iepirkts, neideoloģizēts saturs krievu valodā no satura ražotājiem Ukrainā un citviet.

Televīzijas kanālam tiks nodrošināti subtitri latviešu valodā, izņemot gadījumus, kad tiks nodrošināta tiešraide.

Jaunā kanāla izmaksas varētu būt līdzīgas attiecīga Igaunijas televīzijas kanāla izmaksām, kurš sāks darbu šoruden, lēš NEPLP.

Kanāla konkurētpējas priekšrocība ir lokāli veidots saturs par Latviju, ieskaitot "reģionālo logu" Latgalē, kas paredz satura iepirkumus no vietējiem komercmedijiem un studiju Latgalē.

Programmas koncepcija tika sagatavota, pamatojoties uz NEPLP darba uzdevumu, un marta sākumā dokuments iesniegts NEPLP.

LTV7 satura pieaugums krievu valodā kopš 2014.gada novembra, kā NEPLP virzīts no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, bija, kā norāda NEPLP, vienīgais pašreizējās Saeimas un Ministru kabineta atbalstītais NEPLP priekšlikums satura pieaugumam LTV no 2015.gada valsts budžeta.

"Šis politiskais atbalsts lika virzīties uz priekšu, līdzīgi kā Igaunijā, jo NEPLP ir vairākkārt norādījusi lēmumu pieņēmējiem, ka jaunie LTV raidījumi krievu valodā ir uzskatāmi tikai par pilotprojektu atsevišķam kanālam krievu valodā, jo latviešu valodas kanālā tie nevar būt efektīvi no mērķauditorijas sasniegšanas viedokļa," skaidro NEPLP priekšsēdētājs Ainārs Dimants.

Vēstīts, ka NEPLP martā pieņēma lēmumu par valsts SIA "Latvijas Televīzija" trešās programmas krievu valodā izveidi. Savukārt 2014.gada decembrī Igaunijas valdība nolēma no valsts budžeta piešķirt līdzekļus Sabiedriskās raidorganizācijas (ERR) telekanālam, kas raidīs krievu valodā.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Latvijas Televīzija NEPLP Saeima
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form